Reklama

Reklama

Tworzy cuda z... tektury! Upcykling od dziś w ''Oknie na sztukę''

Opublikowano: czw, 13 gru 2018 18:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja O tym, jak twórczo można wykorzystać tekturowe pudełka i wytłaczanki po jajkach mogliśmy przekonać się podczas dzisiejszego wernisażu wystawy "Upcykling. Sztuka Papieru". Autorką tego niezwykłego dzieła jest florystka i plastyczka Anna Bodzek-Sikora.

Reklama

Jej prace są inne niż wszystkie - pozostawiają odbiorcy możliwość uruchomienia wyobraźni na kilku płaszczyznach. Jets to nie tylko wędrówka po formach, które przybrał papier, jego fakturach, ale przede wszystkim "powrót do korzeni", bowiem w obrazach znajdziemy motyw drzewa, jego przekrój i układ słojów. W kolekcji dostrzeżemy także zaorane pola, korę, plastry drewna - interpretacja jest elastyczna.

- Moja przygoda z kartonem jako materiałem twórczym zaczęła się przypadkowo a z biegiem czasu zamieniła się w pasję. Początkowo był on elementem uzupełniającym prace florystyczne, przejmując stopniowo rolę dominującą. Praca z kartonem to połączenie powtarzalności z unikatowością. Obecna wystawa to dialog kartonu z ceramiką. Oba są związane z naturą, z niej wychodzą, tworzone z drewna i gliny. Do niej też powracają jako świat pierwotnych uczuć i emocji wyrażonych na obrazach - mówi o swojej twórczości artystka.

Wystawę będzie można oglądać przez okrągły miesiąc - do 13 stycznia. Poniżej fotorelacja z wernisażu oraz mały tylko urywek wspaniałych prac pani Anny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)