Reklama

Reklama

[WYNIKI] Konkurs KCI: Wygraj książki

Opublikowano: 8 listopada 2017 12:06
Autor:

[WYNIKI] Konkurs KCI: Wygraj książki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Zwycięzcami zostali:[CoLa] "Matka polka feministka"[Welka] "Życie jak malowane"[artek231] "Życie jak malowane"[ania07] "Czarna Madonna"[czeqs] Andumênia[bazyliusz] "Cień sułtana"Zwycięzców prosimy o przybycie do redakcji. Poniedziałek - piątek, godzina 9:00-15:00.

Reklama

Zapraszamy ZALOGOWANYCH UŻYTKOWNIKÓW do wzięcia udziału w konkursie!

Do wręczenia mamy książki pt.:

  • J. Mielewczyk "Matka polka feministka",
  • K. Wilczyńska "Życie jak malowane",
  • M. Gibowska "Andumênia",
  • R. Mróz "Czarna Madonna",
  • M. Paszyńska "Cień sułtana",

Aby w nim wystartować, należy wysłać odpowiedź przez automatyczny formularz email, bądź manualnie. Uczestnicy muszą zawrzeć tam tytuł książki, którą chcą otrzymać (Można dostać jedynie jedną pozycję!) i odpowiedzieć na pytanie dotyczące wybranego tytułu:

  • J. Mielewczyk "Matka polka feministka" - Ilu bohaterów występuje w książce?
  • K. Wilczyńska "Życie jak malowane" - W jakiej miejscowości rozgrywa się akcja?
  • M. Gibowska "Andumênia" - Po ilu latach wybudzono skrzydlatych generałów armii?
  • R. Mróz "Czarna Madonna" - O której godzinie miał wylądować Boeing 747?
  • M. Paszyńska "Cień sułtana" - W którym roku toczy się powieść?

Odpowiedź nadesłać można przez formularz:

Kultura

Jak powinna wyglądać odpowiedź konkursowa przez email?

email: [email protected]
temat: "[TWÓJ LOGIN] Konkurs książki".
treść: odpowiedź na pytanie, swoje imię, nazwisko wraz z numerem telefonu.

przykład:

Kultura

Wyniki ogłosimy 10 listopada o godzinie 12!

Okładka książki NiepokornaJ. Mielewczyk "Matka polka feministka"

A gdybyście pewnego dnia dowiedzieli się, że nie macie szans na naturalne poczęcie? A gdybyście musieli zawalczyć o życie własnego dziecka? A gdybyście musieli nagle sami wychować trójkę dzieci… To naprawdę się zdarzyło. Bohaterom Trójkowej audycji Joanny Mielewczyk - „Matka Polka Feministka”. Kiedyś opowiadali o tym na antenie, dziś mówią, co zmieniło się w ich życiu od radiowego spotkania. 18 bohaterów, 18 rozmów o rodzicielstwie. O samotności, o trudnych decyzjach, radości, nadziei. O wierze i o tym, co dzieje się, gdy wiary zaczyna brakować. O szczęśliwych zakończeniach. I długim oczekiwaniu na nie.

Okładka książki Zapisane wwodzieK. Wilczyńska "Życie jak malowane"
Do Jagodna zawitała wiosna, a wraz z nią pojawiły się nowe plany, wyzwania i nowi goście. Eliza maluje przepiękne anioły na porcelanie, lecz skrywa w sobie bolesną tajemnicę… Jej synek wierzy w moc dobrej wróżki napotkanej w starym dworku – może ona sprawi, że mama nie będzie już smutna? Zmiany następują w życiu Tamary, Ewy i pozostałych bohaterów związanych ze Stacją Jagodno. Która z kobiet odda pierścionek zaręczynowy? Gdzie znika Łukasz i kto odwiedza leśną kapliczkę? Jagodno kryje jeszcze wiele tajemnic, a część z nich poznacie już teraz. „Stacja Jagodno” to bestsellerowy cykl, który pokochały tysiące Polek, bo każda z nich może odnaleźć w bohaterkach Jagodna cząstkę siebie. Karolina Wilczyńska odmalowuje wszystkie barwy życia w ciepłych, mądrych opowieściach o urokliwej miejscowości w Górach Świętokrzyskich.

Okładka książki Zapisane wwodzieM. Gibowska "Andumênia"
Legenda Andumênii głosi, że Generałowie powstaną, gdy ojczyzna będzie w potrzebie… Kraj jest na skraju kolejnej wojny i bankructwa. Władczyni Andumênii decyduje się wybudzić po 120 latach skrzydlatych generałów armii, uśpionych po wielkiej bitwie z Zineanem mocą niezwykłego zaklęcia. Dwór wrze od plotek, wewnętrznych zdrad oraz walk o władzę. May Verteri, najpotężniejsza z przebudzonych i ulubienica poprzedniej przywódczyni, oskarżana jest o śmierć zwierzchniczki. Piękna i charyzmatyczna „Krwawa” generał nie pamięta wydarzeń z ostatniej wojny. May knuje własną intrygę, potajemnie gromadząc księgi ze starożytną magią i rozwijając moc. Losy Andumênii spoczywają w niepewnych rękach, a zagrożenie może przyjść z najmniej spodziewanej strony… Powieść laureatki I edycji konkursu „Czwarta Strona Fantastyki” została doceniona przez jury za rewelacyjną kompozycję, świetnie przemyślane intrygi i język godny światowych bestsellerów.

Okładka książki Zapisane wwodzieR. Mróz "Czarna Madonna"
Boeing 747 irlandzkich linii lotniczych miał wylądować w Tel Awiwie o trzeciej w nocy. Nigdy nie dotarł na miejsce, a kontakt z maszyną utracono gdzieś nad Morzem Śródziemnym. Na pokładzie znajdowało się 520 osób, w tym narzeczona Filipa, która miała odbyć pielgrzymkę do Bazyliki Grobu Świętego. Przez pierwsze godziny Filip wierzy, że samolot się odnajdzie. Nic nie wskazuje na zamach, straż przybrzeżna nie odnajduje wraku, a co jakiś czas do kontroli lotów dociera sygnał z transpondera. Co stało się z boeingiem? Jaki związek ma jego zniknięcie z podobnymi zdarzeniami? I jakie znaczenie ma obraz Matki Bożej, nazywany Czarną Madonną? Pierwsze odpowiedzi każą Filipowi sądzić, że niewiedza naprawdę jest błogosławieństwem.

Okładka książki Zapisane wwodzieK. Wilczyńska "Życie jak malowane"
Gdzie kończy się „Wspaniałe stulecie” zaczyna się powieść Paszyńskiej. Jest rok 1566. Sulejman Prawodawca wyrusza na kolejną wyprawę przeciwko Habsburgom. Kampania ma być ukoronowaniem jego rządów, ostatecznym zwycięstwem Imperium Osmańskiego nad chrześcijańską Europą. Na drodze staje mu Nikola Subicz Żriński, dowódca niewielkiej twierdzy Szigetvar. Niespodziewanie jednak sułtan Sulejman umiera, a wielki wezyr Mehmed Pasza Sokollu postanawia zataić ten fakt przed wojskiem, aby nie dopuścić do rozpadu Imperium Osmańskiego… Napisana z rozmachem, niezwykle plastyczna, porywająca opowieść. Udane połączenie historii i fikcji literackiej, w której na tle wielkiej polityki, intryg, spisków, zdrad, zamachów i brutalnej walki o władzę rozgrywają się ludzkie dramaty: miłość przeplata się z lękiem, a z uśpienia budzą się demony uczuć z przeszłości.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)