Reklama

Reklama

„Wywiad za jeden uśmiech”: kutnowską bibliotekę odwiedzi Grzegorz Halama

Opublikowano: czw, 26 maj 2022 11:15
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Już w czerwcu do Kutna zawita Grzegorz Halama – popularny komik, aktor i muzyk. Rozmowę z artystą poprowadzi Marcin Michrowski.

Reklama

Grzegorz Halama to człowiek wielu talentów i wielu ról. Komik, aktor komediowy, filmowy i teatralny, parodysta i muzyk, a także tekściarz i kompozytor. Znany ze świetnego poczucia humoru i własnego stylu.

Jest Ojcem Chrzestnym polskiego stand-up’u. Swoją przygodę z komedią zaczynał pod koniec lat 80., jako członek Kabaretu Bez Oparcia. Później założył kabaret Grzegorz Halama Oklasky. Wykreował wiele postaci, wśród nich Pana Józka (hodowcę kurczaków z Chociul), Śpiewającą bakterię, czy w ostatnim czasie Ochroniarza z supermarketu. 

Występował również jako aktor między innymi w filmie "Robin Hood. Czwarta strzała", w serialach "Niania" i "39 i pół" oraz w "Ściemie po polsku". Zagrał także w Teatrze Lubuskim i Teatrze Polskim w Bielsku Białej oraz Teatrze Capitol w Warszawie. W tej chili jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiej sceny kabaretowej. Występuje w kraju i zagranicą bawiąc swych odbiorców w sposób „ładny i inteligentny”- jak sam to określa.

Marcin Michrowski - dziennikarz telewizyjny, absolwent Amerykańskiej Szkoły Dziennikarstwa w Warszawie. Obecnie w redakcji programu porannego TVP 2 „Pytanie na śniadanie”. Autor licznych materiałów i reportaży, m.in. z USA i Kanady dla TVP Polonia.

Spotkanie z komikiem już 8 czerwa na terenach za biblioteką. Bezpłatne wejściówki można odebrać od 1 czerwca. 

Info: MiPBP w Kutnie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy