Reklama

Reklama

XII Festiwal Szaloma Asza: sprawdź, co czekało na uczestników drugiego dnia wydarzenia [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Za nami drugi dzień tegorocznego Festiwalu Szaloma Asza. Na początek, na uczniów „Dąbrowszczaka” czekała wideorozmowa z prawnukiem pisarza – Davidem Mazowerem. Wieczór natomiast upłynął pod znakiem serialu „Król” i spotkania z jego twórcami.

Reklama

Spotkanie z prawnukiem Szaloma Asza

Drugi dzień Festiwalu Szaloma Asza rozpoczął się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Kutnie. Uczniowie tej szkoły mieli okazję spotkać się z Davidem Mazowerem - prawnukiem Szaloma Asza, który przedstawił historię swojej rodziny. Spotkanie odbyło się w języku angielskim. 

- Mimo tego, że spotkanie odbyło się online, młodzież zadawała interesujące pytania i żywo reagowała na opowieść potomka Asza - podkreśla biblioteka. 

Pokaz premierowego odcinka serialu "Król"

Wieczór natomiast upłynął pod znakiem serialu „Król”, opartego na powieści Szczepana Twardocha pod takim samym tytułem. Gośćmi biblioteki byli Łukasz M. Maciejewski, twórca koncepcji i scenariusza serialu oraz Barbara Jonak, aktorka, która wcieliła się w rolę odważnej i bezkompromisowej Stanisławy Tabaczyńskiej. Spotkanie poprowadził krytyk filmowy Sebastian Smoliński.

- Ze względów zdrowotnych w wydarzeniu nie mogli uczestniczyć zapowiadani wcześniej goście, tj. Lena Góra i Piotr Pacek, co jednak nie umniejszyło atrakcyjności spotkania – Barbara Jonak, Łukasz M. Maciejewski i Sebastian Smoliński zadbali o to, aby prowadzona dyskusja była ciekawa i wciągająca, o czym dobitnie świadczy aktywność publiczności - dowiadujemy się od przedstawicieli biblioteki. 

Po rozmowie, dzięki uprzejmości Canal+, uczestnicy spotkania w kutnowskiej bibliotece obejrzeli pierwszy odcinek serialu „Król” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego.

Program XII Festiwalu Szaloma Asza

Przed nami jeszcze wiele atrakcji w ramach tegorocznego Festiwalu Szaloma Asza.  Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was harmonogram wydarzenia, a po więcej informacji można zajrzeć na stronę internetową Festiwalu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE