Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 zajęły drugie miejsce w Polsce

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Uczniowie klasy IIIa z wychowawcą p. H.Hetmaniak ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. A. Mickiewicza w Kutnie realizują projekt „Zdrowo jem, więcej wiem” Fundacji Banku Ochrony Środowiska. Głównym jego celem jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania, przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

Reklama

Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

Dzieci tworzące zespół Imbirki 2 z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w ramach sesji jesienno-zimowej w zajęciach „Poznajemy warzywa i owoce”, „Cukier? Nie dziękuję”, wykorzystując: ćwiczenia praktyczne, pokazy, manipulacje, zabawy tematyczne, turniej sportowy „Owoce i warzywa kontra cukier”, filmy edukacyjne, ćwiczenia interaktywne.

Uczniowie kreatywnością i innowacyjnością wykazali się w dwóch klasowych konkursach plastycznych: „Jem owoce i warzywa!", „Reklama zdrowych słodyczy”.

W realizacji projektu aktywnie uczestniczyli rodzice uczniów, a społeczność szkolna zapoznała się z zestawem materiałów informacyjnych i wystawą prac dzieci umieszczonych w holu klas I-III.  

Zespół Sędziowski Fundacji Banku Ochrony Środowiska wysoko ocenił realizację projektu przez klasę 3a przyznając zespołowi ze Szkoły Podstawowej nr 7 drugie miejsce w Polsce!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy