Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Najlepsi uczniowie nagrodzeni stypendiami. Finalista The Voice Kids wystąpił na zakończeniu roku w „Dziewiątce”

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Kontynuujemy relację z zakończeń roku szkolnego w kutnowskich szkołach. Tym razem przyszła pora na Szkołę Podstawową nr 9, w której najlepszym uczniom osiągnięć pogratulował Zbigniew Wdowiak. Część artystyczną uświetnił finalista The Voice Kids Aleksander Klembalski.

Reklama

25 czerwca 2021 r. uczniowie Szkoły  Podstawowej nr 9 im. Władysława  Jagiełły w Kutnie otrzymali stypendia o charakterze motywacyjnym za wyniki  w nauce i osiągnięcia  sportowe, ufundowane przez Prezydenta Miasta Kutno Pana Zbigniewa Burzyńskiego. Uroczystość odbyła się w obecności Pana Zbigniewa Wdowiaka - Zastępcy Prezydenta Miasta Kutno, Pana Mariusza Sikory -Przewodniczącego Rady Miasta Kutno, Pani Danuty Blus - Przewodniczącej Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Rady Miasta Kutno, którzy  wraz z dyrektorem, Panią Małgorzatą Margulską-Haczyk wręczali dyplomy oraz składali gratulacje naszym stypendystom. 

- Cieszymy się dzisiaj z dobrze wypełnionych zadań, ocen na świadectwach i wyzwań, które udało się nam wszystkim pokonać. Ten rok był okresem szczególnym i nietypowym! Zupełnie nieprzewidywalnym, zmuszającym do zmiany przyzwyczajeń i utartego szkolnego rytmu – tymi słowami Pani dyrektor zwróciła się  do wszystkich zebranych.

W czasie uroczystości nagrodzonym uczniom towarzyszyli rodzice i wychowawcy oraz przedstawiciele Rady  Rodziców i pozostali  goście. Dyrektor szkoły zwróciła  uwagę na  fakt, że dzięki współpracy uczniów, nauczycieli i rodziców udało się pokonać wszystkie trudności  oraz  zakończyć ten rok w gronie wielu wspaniałych stypendystów.

Stypendia za wyniki w nauce wręczono 56 uczniom. 20 uczniów wyróżniono za to stypendiami za osiągnięcia sportowe.

Dyrektor szkoły  pogratulowała  uczniom  wspaniałych  osiągnięć  oraz  życzyła niesłabnącego zapału do pracy w przyszłym roku szkolnym. Zauważyła, że wymuszona pandemią nauka on-line przyniosła wiele nowego w nauczaniu, ale też zmuszała do nieszablonowych rozwiązań. W „Dziewiątce” wszystkie lekcje odbywały się  on-line, bez nadmiernego przesyłania suchych materiałów do samodzielnego wykonania. 

Słowa uznania dla nagrodzonych i  ich  rodziców  przekazały również Panie wicedyrektor Elżbieta  Mikołajczyk i Iwona  Pietrzak.

Uroczystość uświetniły występy wokalne uczniów: Aleksandra  Klembalskiego (finalisty czwartej edycji muzycznego show The Voice Kids) i Antoniego Marca (laureata Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom). Dla swoich kolegów i koleżanek oraz  zaproszonych  gości wystąpił Maciej Domagała - młody, zdolny artysta, który jest laureatem wielu konkursów pianistycznych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.    

W roku szkolnym 2020/2021 uczniom nie zabrakło determinacji  w dążeniu do celu, pasji i chęci rozwijania  własnych  zainteresowań. Życzymy  stypendystom, aby również  w kolejnych latach nauka była dla nich wspaniałą przygodą dającą wiele zadowolenia. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE