Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Poezja, kot Bogdan, humor, erotyka i wiele więcej, czyli kolejne wyjątkowe spotkanie w Bilbiotece

Opublikowano: pt, 21 lut 2020 08:49
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Gościem kolejnego spotkania z cyklu „Kutno z pasją” była Renata Cygan – artystka, poetka, fotograf, grafik komputerowy, od niedawna redaktor naczelna kwartalnika literackiego Post Scriptum. Choć urodziła się w Kutnie, to w 1992 roku wyjechała do Anglii i Londyn stał się jej stałym adresem zamieszkania. Renata Cygan wydała cztery tomiki wierszy: „Kolorowa”, „Piórkozwiewnie”, „Trzy Księżyce i „Bywam Trubadurem”. Piąty tomik zostanie wydany już niebawem.

Reklama

Renata Cygan jest kobietą wielu pasji; jak się okazało w trakcie czwartkowego spotkania, miała także przygodę ze śpiewem i malowaniem na szkle. Jako ilustratorka zakochana jest w dziełach Gustawa Klimta. Wiele przyjemności dają jej festiwale – te krajowe i międzynarodowe. Są nie tylko okazją do prezentowania twórczości, ale do zawierania przyjaźni i poznawania ludzi, którzy – podobnie jak autorka – potrafią rozciągnąć dobę niczym gumę, by móc znaleźć czas na kolejne pasje.

Jako poetka, nazywana jest „mistrzynią asonansu”. Jej poezja nasiąknięta jest tematyką uczuć, melancholią, ale też humorem, satyrą i autoironią. Ważnym tematem jest natura, przyroda i ekologia. Jej ogród w Anglii stanowi wytchnienie i inspirację, ale jest też królestwem ukochanego kota Bogdana, którego charakteru nie może do tej pory rozgryźć sama autorka. O piękno londyńskiego ogrodu dba mama autorki.

Spotkanie okraszone było humorem, bo i poetka ma do siebie duży dystans. Jak sama powiedziała, towarzyszyła jej trema, bo wśród publiczności znalazła się rodzina i przyjaciele, a przed nimi występuje się najtrudniej. Jak zawsze był czas na pytania do autorki, zaś w trzeciej części spotkania Renata Cygan przeczytała kilka swoich wierszy; zarówno tych refleksyjnych, jak i satyrycznych – a nawet satyryczno-erotycznych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)