Reklama

Reklama

Zima to dla nich ogromne zagrożenie! Jak można pomóc jeżom? [zdjęcia]

Opublikowano: sob, 20 lis 2021 13:43
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Jak wygląda życie jeży w mieście? Jakie niebezpieczeństwa na nie czyhają? Jak możemy pomóc przetrwać jeżom zimę? Odpowiedzi na te pytania otrzymali uczestnicy warsztatów w łódzkim zoo. Chętnych do udziału w zajęciach nie brakowało.

Reklama

O jeżach w łódzkim zoo

- Jeż to jeden z symboli naszego kraju. Na warsztatach można było się dowiedzieć, jak wygląda życie jeży w mieście. Na te sympatyczne zwierzątka czyha wiele niebezpieczeństw. Wystarczą z naszej strony proste zachowania, by pomóc przetrwać jeżom zimę - mówi Piotr Tomasik z działu edukacji łódzkiego zoo.

Jeże to niesamowite zwierzęta. Potrafią przemierzyć dwa kilometry w ciągu jednej nocy. Jak podają Lasy Państwowe, dopiero co narodzone jeże mają około 100 kolców. Starsze osobniki od 3500 do 7000. W ciągu swojego życia jeże mają trzy komplety kolców.

Jeże przesypiają czas od końca października do końca zimy. Wybudzają się jedynie co kilka tygodni na kilka godzin.

Należy pamiętać, że ogródki, w których nie używa się środków chemicznych to idealne miejsce dla jeży. Warto usypać dużą stertę suchych liści, przynajmniej do wysokości kolana. To idealne schronienie dla jeży.

Dodajmy, że podczas zajęć uczestnicy wykonywali schron dla tych zwierzątek. Było też spotkanie z prawdziwym jeżem. Następne warsztaty w łódzkim zoo o tej tematyce zaplanowano w sobotę 27 listopada.

 

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)