Reklama

Reklama

„Znani czytają poezję”: Grażyna Wolszczak gościła w kutnowskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja W ramach „Wakacji w bibliotece” w niedzielne popołudnie odbyło się spotkanie pod hasłem „Znani czytają poezję”. Tym razem gościem kutnowskiej biblioteki była znana polska aktorka Grażyna Wolszczak.

Reklama

Grażyna Wolszczak jest absolwentką PWST w Warszawie. Po ukończeniu szkoły zaczęła występować w poznańskim Teatrze Nowym. Pojawiała się ponadto na scenach takich teatrów jak: Teatr Polski, Teatr Studio, Północne Centrum Sztuki, Teatr Rozmaitości, a także Teatr Dramatyczny. 

Aktorka znana jest również z takich filmów jak ,,Rozmowy kontrolowane'', ,,Wszyscy moi bliscy'', ,,Ja Wam pokażę'', ,,Wiedźmin'' oraz ,,Matki, żony i kochanki''. Do chwili obecnej gra w serialu ,,Na wspólnej'' i ,,Pierwsza miłość''. 

Organizowała także wiele ważnych i pożytecznych kampanii reklamowych. Do szczerej rozmowy w pierwszej części spotkania próbował ją nakłonić dziennikarz telewizyjny Marcin Michrowski. Uczestnicy dowiedzieli się, że aktorka  miała zostać psychologiem i nie ma zbytniego talentu do śpiewania, co na studiach kosztowało ją wiele pracy.

Po krótkim wywiadzie Grażyna Wolszczak przeczytała kilka wierszy. Można było posłuchać interpretacji kilku wierszy K.Przerwy-Tetmajera, a także wiersz „Kamień” A. Asnyka, „Uczę się ciebie człowieku” J. Liberta czy „Do prostego człowieka” J. Tuwima. Artystce towarzyszył z muzyką na żywo Dominik Janiszewski - gitarzysta, aranżer, czynnie koncertujący artysta młodego pokolenia. Pamiątkowe zdjęcia zakończyły miło spędzone popołudnie w bibliotece.

Info: MiPBP w Kutnie

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy