Reklama

Reklama

„Znani czytają poezję”: Rafał Królikowski gościł w kutnowskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i Edukacja Rafał Królikowski - aktor filmowy, teatralny i telewizyjny - odwiedził w niedzielne popołudnie kutnowską bibliotekę w ramach projektu „Znani czytają poezję”.

Reklama

Rafał Królikowski na deskach teatralnych po raz pierwszy stanął tuż po ukończeniu warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, debiutując w spektaklu dyplomowym, pt. „Awantura w Chioggi". Przez kilkanaście lat związany był z Teatrem Powszechnym, później także m.in. z Teatrem „Scena Prezentacje”, Teatrem Polskim, Studiem Buffo, Kamienicą czy 6. piętro. Pierwszą rolę filmową zagrał u samego mistrza  Andrzeja Wajdy w obrazie „Pierścionek z orłem w koronie”. Znany jest z filmów: „Syzyfowe prace”, „Pół serio”, „Zemsta”, „Ciało”, „Lejdis”, „Nigdy w życiu” i „Kurier”. Aktor ma w swoim dorobku także role w serialach: „Na dobre i na złe, „M jak miłość, „Tango z aniołem, „Egzamin z życia”, „Niania, a także „Teraz albo nigdy".

Praca zawodowa Rafała Królikowskiego została doceniona przez widzów i środowiska artystyczne. Aktor jest bowiem laureatem licznych nagród, m. in. Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego czy nagrody na 25. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Obecnie można go zobaczyć w spektaklach: ”Ludzie inteligentni”, „New York. Prohibicja” czy „Piękna Lucynda”.

W niedzielne popołudnie prowadzący spotkanie, dziennikarz telewizyjny Marcin Michrowski, rozmawiał z aktorem o jego najważniejszych rolach i trudnych początkach kariery. Aktor przyznał, że wybrał ten zawód, idąc w ślady swojego brata - Pawła Królikowskiego. Nie od razu jednak dostał się do szkoły aktorskiej. Bardzo lubi być aktorem i zawsze twierdził, że szuka ról, które będą dla niego wyzwaniem. I faktycznie, potrafi się wcielać zarówno w amanta, jak i w nieboszczyka.

Do swojej pracy podchodzi z całkowitym zaangażowaniem i stara się jak najlepiej przygotować do roli, nawet ogolić głowę. Ceni prywatność i rodzinną atmosferę. Podczas spotkania okazał się człowiekiem niesamowicie sympatycznym i skracającym dystans z publicznością. W drugiej części spotkania, zebrani czytelnicy posłuchali jego interpretacji wierszy m.in. K. Przerwy-Tetmajera, A. Asnyka i J. Tuwima przy akompaniamencie skrzypaczki Barbary Cieślińskiej - absolwentki Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. K. Kurpińskiego w Kutnie. Na koniec wszyscy zebrani mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z gościem.

Info: MiPBP w Kutnie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy