Reklama

10 ciekawostek o Hiszpanii

Opublikowano:
Autor:

10 ciekawostek o Hiszpanii - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Jeśli uważasz, że mieszkańcy Hiszpanii wiedzą wszystko o ich kraju, bardzo się mylisz. Nawet większość Hiszpanów nie wie o tych rzeczach. Sprawdź czy Ty o tym wiesz i poznaj 10 ciekawostek o Hiszpanii.

Ciekawostki o Hiszpanii przygotował dla Ciebie Filip mieszkający przez 9 lat na jednej z Wysp Archipelagu Kanaryjskiego. Od 2010 roku zajmuję się on branżą finansową za pośrednictwem strony internetowej Kredytolog.com, gdzie między innymi znajdziesz pożyczki online na raty nawet bez weryfikacji baz danych i kredyty gotówkowe online

 1. Ludność i powierzchnia

  Hiszpania ma ponad 46 milionów mieszkańców i ponad pół miliona kilometrów kwadratowych przestrzeni, ale ... co to oznacza? Jest 52 największym krajem i 29 najbardziej zaludnionym na świecie.

 • Terytorium o powierzchni 6000 metrów kwadratowych co sześć miesięcy.

  Terytorium Hiszpanii między sierpniem, a styczniem ma o 6800 metrów kwadratowych powierzchni mniej, a przez pozostałe miesiące ma o 6800 metrów kwadratowych powierzchni więcej. Dlaczego? Ponieważ Hiszpania dzieli z Francją tak zwaną Isla de los Faisanes nad rzeką Bidasoa, która zarządza każdym krajem w przyjazny sposób przez okres sześciu miesięcy. Jest to najmniejsze terytorium kondominium na świecie. I to jest właśnie w Hiszpanii!

 • Hiszpania powinna mieć godzinę mniej.

  Czy wiesz, że według położenia geograficznego Hiszpania powinna mieć godzinę mniej? Geograficznie Hiszpania znajduje się w strefie czasowej UTC ± 0: 00, ponieważ jej terytorium przecina dokładnie południk Greenwich. Jednak od 1940 roku używa wrzeciona UTC + 1: 00 (znanego jako Europejski Czas Centralny), co oznacza, że ​​ma jeszcze jedną godzinę, z wyjątkiem Wysp Kanaryjskich, które mają mniej czasu ze względu na swoją lokalizację UTC ± 0: 00. Korzystanie z harmonogramu, który nie odpowiada planowi geograficznemu, pochodzi od dyktatury Francisco Franco, aby umieścić Hiszpanię na orbicie jej państw sojuszniczych, Niemiec i Włoch.

 • Hiszpania to trzeci najczęściej odwiedzany kraj.

  Wszyscy wiemy, że turystyka jest jednym z filarów gospodarki Hiszpanii. Według danych Światowej Organizacji Turystyki, która ma siedzibę w Madrycie, Hiszpania była trzecim krajem na świecie pod względem napływu turystów zagranicznych.

 • Hiszpania lubi bary!

  Hiszpania jest krajem o największej gęstości barów na świecie, ma 260.000 tego typu lokali, po jednym na 175 osób. Tak wynika z ostatnio przeprowadzonych badań.

 • Badania i rozwój

  Często się słyszy o tym, co nie zostało zainwestowane w badania i rozwój w Hiszpanii. To może być prawda, a zasoby, które trzeba w to włożyć, nie zostały wprowadzone, ale jeżeli spojrzymy wstecz, przekonamy się, że jednym z najczęściej używanych wynalazków na świecie jak mop, piłka nożna, łódź podwodna, lizaki lub majonez. Zostały wymyślone właśnie w Hiszpanii.

 • Hiszpania jest numerem jeden na ...

  Hiszpania nie tylko w barach jest krajem numer jeden na świecie. Hiszpania także w innych ważniejszych obszarach zajmuje pierwsze miejsce. Na przykład w transplantacji narządów, gdzie jest światowym wzorcem, a także w produkcji oliwy z oliwek. Produkuje jej ponad dwa razy więcej od Włoch i cztery razy więcej od Grecji.

 • Hiszpania to jedyny producent bananów w Europie.

  Największą dumą Hiszpanii są banany z Wysp Kanaryjskich. Do tego jest jedynym krajem w Europie, który produkuje banany najbardziej zdrowe i pożywne.

 • Jedyny hymn bez tekstów.

  Hymn Hiszpanii jest wyjątkowy na całym świecie, ponieważ nie ma oficjalnego tekstu!

 • Najstarsze miasto i najdroższa restauracja

  Najdroższa restauracja na świecie jest na Ibizie - jednym z najbardziej znanych miejsc w Hiszpanii na świecie. Obiad kosztuje tam 1700 euro od osoby. Najstarsze zaś miasto w Europie znajduje się w Hiszpanii i jest nim Kadyks.

 • Mam nadzieję, że Ci się spodobało

  UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
  wróć na stronę główną

  ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE