Reklama

6 faktów dotyczących lotniska Katowice Pyrzowice, których z pewnością nie znałeś

Opublikowano:
Autor:

6 faktów dotyczących lotniska Katowice Pyrzowice, których z pewnością nie znałeś - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle

Lotnisko Katowice Pyrzowice zanotowało w 2019 roku ruch pasażerski w ilości niemal 4 850 000 osób. Do tego to ponad 41 000 operacji lotniczych, a tendencja jest niezmiennie zwyżkowa. Jednak poza imponującym wynikiem w zakresie obsługi pasażerów i transportu towarów, to także miejsce, którego dotyczy kilka interesujących faktów. Parking Pyrzowice, wciąż nowe kierunki, interesująca oferta handlowo usługowa. Z pewnością jest kilka rzeczy, o których nie wiedziałeś.

1. Parking Pyrzowice to imponujący plan i wiele możliwości wokół

Dlatego jeśli planujesz dojazd na lotnisko własnym samochodem, to z parkowaniem z pewnością nie będziesz mieć problemu. Plan parkingów wokół lotniska wyraźnie wskazuje rozwiązania premium, ekonomiczne, strzeżone i niestrzeżone, bliżej i dalej terminali. A decydując się na parking Pyrzowice w bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego można skorzystać m.in. z nowoczesnego systemu bezpieczeństwa plus dodatkowo ubezpieczenia od ewentualnych szkód parkingowych. W tym przypadku możliwe jest także bieżące śledzenie autobusów dowożących do terminali za pomocą specjalnie przygotowanej aplikacji - mapki.

2. Ekspresowy autobus wprost na lotnisko Katowice Pyrzowice

Jeśli nie samochodem to może autobusem? Na lotnisko można dotrzeć z wybranych miast aglomeracji specjalna ekspresową linią, a dokładnie 4 liniami. Wystarczy zakupić bilet lotniskowy (w automatach SKUP, kioskach i poprzez aplikacje mobilne) - odpowiednio dobowy lub długookresowy.

3. Lotnisko Katowice Pyrzowice obsługuje linie Transavia

Transavia to tanie holenderskie linie lotnicze, dotąd mało znane w Polsce. Jednak port lotniczy w Pyrzowicach zdecydowanie przyczynił się do wzrostu ich popularności. Transavia zainaugurowała współpracę z lotniskiem lotem na trasie Amsterdam - Katowice - Amsterdam nowiutkim Boeingiem 737-800NG.

4. Z Pyrzowic do Cork - z pewnością warto

Port lotniczy w Katowicach Pyrzowicach uruchomił niedawno nowy kierunek - to miasto Cork położone nad rzeką Lee w Irlandii. To dobra wiadomość nie tylko dla osób odwiedzających na miejscu bliskich lub realizujących w okolicach sprawy zawodowe. To także wyjątkowo malownicze miejsce z pewnością warte odwiedzenia z czysto turystycznych pobudek. Biorąc pod uwagę ruch turystyczny we flagowych miastach Europy, to z pewności przyjemna alternatywa - mniejszy tłok, legendy, malownicze pejzaże i Wikingowie w tle...

5. NOTAM na lotnisku Katowice Pyrzowice

NOTAM (NOtice To AirMen) to krótka wiadomość tekstowa zawierając istotne informacje operacyjne, a adresowana do personelu obsługującego operacje lotnicze oraz służb ruchu lotniczego. NOTAM zawsze przekazywana jest w języku angielskim i stanowi kombinacje otwartego tekstu oraz wskaźników, oznaczników, częstotliwości znaków wywoławczych oraz skrótów pojęć stosowanych na co dzień w komunikacji lotniczej.

6. Port lotniczy Katowice Pyrzowice posiada kod referencyjny 4D

Co to oznacza? Otóż lotnisko obsługuje samoloty, które potrzebują do startu 1800 m i więcej (cyfra 4). Z kolei litera D wskazuje, że lotnisko obsługuje statki powietrzne o rozpiętości od 36 do 52 m oraz całkowitym rozstawie zewnętrznych kół podwozia głównego od 9 do 14 m.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE