Reklama

Reklama

6 niezbędnych rzeczy w nowoczesnej kuchni

Opublikowano: pon, 29 mar 2021 13:29
Autor:

6 niezbędnych rzeczy w nowoczesnej kuchni - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Urządzając nowoczesną kuchnię, warto wybierać takie sprzęty, które ułatwią codzienne gotowanie. Wiele urządzeń dostępnych jest w wersji smart, co oznacza, że korzystają z najnowszych technologii. Oto przykład sprzętów, które z pewnością przydadzą się w inteligentnej, nowoczesnej kuchni, niezależnie od jej stylu i wielkości.

Reklama

 

Urządzenia smart, czyli inteligentne, oparte na najnowocześniejszej technologii, są dostępne w sklepach już od kilku lat. Nietypowe rozwiązania stosuje się w sprzętach przeznaczonych do rozrywki, pracy i treningów. Moda na inteligentne urządzenia wkroczyła jednak także do branży kuchennej. Obecnie przedmioty niezbędne w każdej kuchni mogą mieć inteligentne funkcje, które usprawnią codzienne życie. Porównanie nowoczesnych sprzętów znajdziesz na stronie internetowej https://kuchenneprzyrzady.com/. Oto kilka przykładów inteligentnych urządzeń kuchennych:

  1. Lodówka smart

W żadnej kuchni nie może zabraknąć lodówki. To podstawowy element wyposażenia, który ma przede wszystkim praktyczne zastosowanie. Bez lodówki nie byłoby gdzie przechowywać produktów spożywczych i przygotowywanych potraw. Można zdecydować się na tradycyjny sprzęt, który tylko chłodzi i zamraża lub też wybrać wersję smart. Inteligentne lodówki dostępne są w wersji wolnostojącej oraz do zabudowy. Dlatego każdy, niezależnie od wielkości pomieszczenia, może mieć ją w swojej kuchni. Czym wyróżniają się lodówki smart? Część z nich wyposażona jest w ekran, najczęściej dotykowy, który umożliwia sterowanie ustawieniami urządzenia. Nierzadko inteligentna lodówka może łączyć się z siecią przez WiFi. W efekcie można sterować nią nawet na odległość, wystarczy odpowiednia aplikacja zainstalowana w telefonie komórkowym. W komorach chłodzących mogą być zamontowane kamery, które pozwalają kontrolować stan zapasów. Będąc w sklepie, możesz łatwo sprawdzić, jakie produkty trzeba jeszcze dokupić. Inteligentna lodówka może mieć ekran do przeglądania stron internetowych, a w bardzo nowoczesnych urządzeniach montowany jest nawet telewizor. Na ekranie można wyświetlać zapisane przepisy, kalendarz dla całej rodziny, czy sprawdzać aktualności na portalach społecznościowych.

  1. Piekarnik

W inteligentnej kuchni warto mieć także piekarnik smart. Wykorzystanie nowoczesnej technologii umożliwia na przykład sterowanie ustawieniami na odległość, przez aplikację w smartfonie. Wystarczy, że inteligentny piekarnik ma połączenie z siecią przez WiFi. W efekcie przygotowywanie potrawy można rozpocząć jeszcze przed powrotem do domu, na odległość można zmieniać ustawienia urządzenia oraz wyłączać je, jeśli pojawi się taka potrzeba. Inteligentny piekarnik może mieć także panel dotykowy ułatwiający obsługę oraz szereg dodatkowych funkcji. Może nie tylko piec, ale także podgrzewać i rozmrażać, przejmując funkcje kuchenki mikrofalowej. Niektóre piekarniki smart wyposaża się nawet w ekran, na którym można otwierać wideo z przepisami lub strony internetowe.

  1. Płyty grzejne

Czym może charakteryzować się inteligentna płyta grzejna? Większość z takich sprzętów ma funkcję rozpoznawania garnka. Automatycznie dopasowuje do niego wielkość nagrzewanej powierzchni, a nawet intensywność grzania. W efekcie minimalizowane jest ryzyko przypalenia przygotowywanej potrawy. Po zdjęciu naczynia, płyta automatycznie wyłącza funkcję grzania.

  1. Robot kuchenny

W każdej kuchni przyda się dobry robot kuchenny. W wersji smart jest on jeszcze bardziej funkcjonalny i sprawdzi się do przygotowywania niemal wszystkich potraw, łącznie z deserami i ciastami. Inteligentny robot kuchenny często ma możliwość łączenia się z siecią przez WiFi. W efekcie można zmieniać jego ustawienia, uruchamiać go i wyłączać za pomocą aplikacji zainstalowanej w swoim smartfonie. Niektóre roboty kuchenne mogą być także wyposażone w ekran, na którym nie tylko zmienia się ustawienia, ale można także otwierać strony internetowe i zapisane przepisy. W efekcie przygotowywanie potraw jest szybsze i łatwiejsze.

  1. Ekspres do kawy

Ekspres do kawy to jedno z tych urządzeń, z których korzysta się na co dzień. Dlatego warto wybrać model smart. Inteligentny ekspres do kawy ma możliwość połączenia z siecią przez WiFi. W efekcie można nim sterować za pomocą aplikacji. Co to daje? Zaraz po przebudzeniu, jeszcze zanim wstaniesz z łóżka, wystarczy, że sięgniesz po telefon i naciśniesz jeden przycisk. Gdy pojawisz się w kuchni, będzie na Ciebie czekać ulubiona kawa. W ekspresach do kawy smart można także zapisywać swoje preferencje dotyczące mocy i smaku napoju, czy ilości dodanego mleka lub stopnia jego spienienia. W rezultacie nie musisz za każdym razem zmieniać ustawień, wystarczy, że naciśniesz jeden przycisk i możesz cieszyć się kawą, jaką lubisz.

  1. Garnki

Coraz częściej można spotkać już nie tylko inteligentne sprzęty i urządzenia, ale także akcesoria do gotowania, przede wszystkim garnki. Ich celem jest usprawnienie i ułatwienie gotowania, zarówno osobom, które nie lubią przebywać w kuchni, jak i tym, niemającym na to czasu. Inteligentne garnki to przede wszystkim takie, które wyposażone są w różnego rodzaju termoczujniki. Zapobiegają one przypalaniu się potraw, a tym samym ich przywieraniu do dna naczynia. W efekcie nie musisz nieustannie stać przy kuchence, mieszając danie. Możesz wyjść z kuchni, nie martwiąc się o przypalenia. Termokontrolery mogą także informować, kiedy potrawa będzie gotowa. Wystarczy, że na uchwycie ustawisz czas pieczenia lub gotowania w określonej temperaturze.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy