Reklama

Alergia na kota, spray na roztocza - jak walczyć z alergią?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Alergia na kota, spray na roztocza - jak walczyć z alergią? - Zdjęcie główne

Alergia na kota, spray na roztocza - jak walczyć z alergią?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Alergia na zwierzęta domowe oraz roztocza kurzu domowego jest dosyć powszechną przypadłością. Według badań cierpi na nią ok. 10% populacji. Najsilniejszym alergenem, z którym się stykamy, jest kocia sierść, pyłki traw oraz innych roślin, a także drobiny kurzu. Cząsteczki alergenów dostają się do naszego układu oddechowego wraz z wdychanym powietrzem. Alergia może dawać różne objawy, które u każdej z osób będą miały rozmaite nasilenie. Należą do nich katar, kichanie, chrypka, zapalenie spojówek oraz łzawienie oczu.

Jak radzić sobie z alergią na roztocza kurzu domowego? 

Kiedyś dominował pogląd, że aby pozbyć się objawów alergii, należy maksymalnie pozbyć się kurzu, roztoczy oraz innych uczulających nas substancji. Jednak w praktyce okazuje się, że całkowite pozbycie się tego, co wywołuje u nas niepożądane reakcje, jest praktycznie niemożliwe. Nawet przy eliminacji tekstyliów takich, jak dywany i zasłony oraz regularnym sprzątaniu może okazać się, że nadal męczy nas alergia. 

Skutecznym sposobem jest skorzystanie ze specjalnych środków, które pomagają alergikom funkcjonować. Zarówno alergeny zwierząt, jak i te zawarte w kurzu domowym może pokonać spray na roztocza Acarix. Ma on za zadanie rozbić cząstki alergenu i zmienić ich strukturę, tak że nie będzie ona dla człowieka alergizująca. Substancja aktywna w preparatach z serii Acarix poprzez zachodzącą w kontakcie z alergenem reakcję alergiczną powoduje jej neutralizację. Jednocześnie jest przebadana klinicznie i nie wykazuje działania drażniącego. 

Jak dochodzi do wywołania reakcji alergicznej?

Alergen powoduje reakcję ze strony układu immunologicznego, który broni się przed intruzem, manifestując problem różnymi objawami. Dlatego należy, z jednej strony ograniczyć kontakt z alergenem oraz zastosować środek, który zneutralizuje jego działanie. Jeśli zastanawiasz się jak radzić sobie z alergią na kota, to zastosowanie sprayu Acarix może być doskonałym rozwiązaniem. Środek ten można rozpylić na dywanach, zasłonach i innych powierzchniach, na których mogą osadzać się alergeny. Jego działanie utrzymuje się aż do 6 miesięcy.

Jest to środek bezpieczny dla dzieci, nie ma więc obaw przed używaniem go w domach, w których mieszkają maluchy. Dzięki niemu następuje obniżenie poziomu stężenia alergenów obecnych w powietrzu. Funkcjonowanie w pomieszczeniach, w których użyto sprayu, staje się dla alergików dużo łatwiejsze, ponieważ nie odczuwają wtedy przykrych objawów takich jak katar, czy łzawienie oczu. 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE