Reklama

Aplikacje mobilne banków - czy to jest bezpieczne? Jak korzystać z konta online?

Opublikowano:
Autor:

Aplikacje mobilne banków - czy to jest bezpieczne? Jak korzystać z konta online? - Zdjęcie główne

Aplikacje mobilne banków - czy to jest bezpieczne? Jak korzystać z konta online?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Konto osobiste przez Internet to już nie tylko strona, na którą możesz się zalogować z przeglądarki, żeby zrobić przelew i sprawdzić kwotę, która Ci pozostała do następnej wypłaty. Najlepsze konta internetowe oferują także aplikacje mobilne. Czy są bezpieczne? Co możesz z nimi zrobić?

Jak działają aplikacje mobilne do konta online?

Jeśli wnioskujesz o konto osobiste przez Internet, sprawdź, czy dany bank udostępnia nowoczesne funkcjonalności. Aplikacje mobilne są niesamowicie wygodne. Pozwalają Ci mieć dostęp do Twojego konta z każdego miejsca na świecie, kiedy tylko zapragniesz – nawet ze środka puszczy, o ile tylko masz zasięg. Gdziekolwiek jesteś, czy w autobusie, czy w kawiarni, czy na Hawajach – możesz sięgnąć po telefon i zrobić… no właśnie, co?

Aplikacje mobilne banków to mała placówka banku w Twojej kieszeni. Możesz za jej pomocą wykonać cały szereg czynności bankowych. Przede wszystkim masz dostęp do swoich finansów 24 godziny na dobę z każdego miejsca na świecie. I dotyczy to zarówno konta osobistego, jak i firmowego. Masz podgląd operacji. Możesz wykonywać przelewy, w tym szybkie przelewy na telefon na niewielkie kwoty (do kilkuset złotych). Możesz opłacić rachunek, o którym zapomniałeś, czekając w kolejce w sklepie. Możesz zawnioskować o produkty dodatkowe, takie jak karta kredytowa lub kredyt. Możesz wreszcie w wygodny sposób połączyć się z konsultantem banku bez konieczności pamiętania o danych autoryzacyjnych.

Co ważne, możesz również włączyć autoryzację mobilną przelewów i czynności za pomocą profilu zaufanego, która jest znacznie bezpieczniejsza niż ta za pomocą SMS.

Sama aplikacja mobilna też jest bardzo bezpieczna. Połączenie jest szyfrowane, nie można zrobić zrzutu ekranu, a sama aplikacja jest często aktualizowana, co dodatkowo zwiększa jej bezpieczeństwo. Pobierzesz ją, jak każdą inną autoryzowaną aplikację, ze sklepu Apple lub Google.

Jak znaleźć najlepsze konta internetowe, które oferują bankowość mobilną?

Wejdź na ranking kont osobistych online. Przefiltruj dostępne oferty pod kątem swoich kryteriów (na przykład – tylko w pełni darmowe konta). Następnie zapoznaj się ze szczegółami każdej oferty. W podsumowaniu konta znajdziesz informację o tym, czy konto oferuje połączoną z nim aplikację. Przy okazji zapoznaj się z innymi szczegółami, żeby wybrać najlepsze konto osobiste dla siebie: warunkami, jakie musisz spełnić, żeby nie płacić za konto, możliwością płacenia w sklepach za pomocą telefonu itd.

Kiedy znajdziesz najlepsze konto osobiste, po prostu złóż wniosek. Podaj swoje dane, potwierdź swoją tożsamość i podpisz umowę bez wychodzenia z domu. A następnie ściągnij aplikację do konta, autoryzuj ją i ciesz się bankowością online gdziekolwiek jesteś!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE