Reklama

Atrakcyjne lokalizacje na inwestycję mieszkaniową we Wrocławiu

Opublikowano: czw, 10 gru 2020 08:54
Autor:

Atrakcyjne lokalizacje na inwestycję mieszkaniową we Wrocławiu - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Chcąc wybudować nieruchomość, która będzie przynosiła zyski, pierwszym aspektem branym pod uwagę jest lokalizacja. Każdy inwestor zdaje sobie sprawę z tego, że pewne części Wrocławia są bardziej atrakcyjne dla potencjalnych kupców i wynajmujących niż inne. Wpływ na wybór lokalizacji mają także zainteresowania i styl życia potencjalnych chętnych kupców. Jaka lokalizacja na inwestycję mieszkaniową we Wrocławiu będzie najlepsza? Gdzie kupić swój wymarzony dom?

Upodobania klientów mają ogromne znaczenie

Lokalizacyjne upodobania klientów mają ogromne znaczenie i na dodatek są bardzo zróżnicowane. Uzależnione są one między innymi od wielkości rodziny, stylu życia, zainteresowań, miejsca pracy i miejsca zamieszkania bliskich. Dziś praktycznie każdy deweloper Wrocław upatruje jako miasto na świetną inwestycję. Dzięki temu coraz częściej powstają kameralne osiedla, umiejscowione w centrum miasta, które oferują swoim użytkownikom wszystko to, czego potrzebują. Nieruchomość w sercu Wrocławia nie musi wcale oznaczać braku terenów zielonych, czy też ogromnego hałasu generowanego przez jeżdżące samochody i tramwaje. Mieszkania są zazwyczaj tak usytuowane, że zapewniają dostęp do miejsc rekreacyjnych i zacisze. Dodatkowym ich atutem jest bliskość usług i rozrywki w mieście. Takie inwestycje mieszkaniowe dostępne są między innymi na https://republikawnetrz.pl/mieszkania-i-apartamenty-w-sprzedazy/.

Lokalizacja to podstawowe kryterium

Specjaliści z rynku nieruchomości twierdzą, że zdecydowana większość inwestorów jako wyznacznik wybiera sobie lokalizację nieruchomości oraz jej cenę. O tym, czy mieszkanie jest atrakcyjne, w dużej mierze decyduje położenie względem centrum miasta oraz lokalnych usług i rozrywek. Ponadto klienci zwracają uwagę także na komunikację, bliskość szkół, czy też miejsca pracy. Coraz liczniejszą grupę stanowią lokatorzy, którzy poszukują tylko i wyłącznie lokali mieszkalnych w samym centrum Wrocławia. Oczywiście mieszkanie poza granicami metropolii ma swoje zalety, ale największą wadą okazuje się dojazd do pracy i powrót z niej w godzinach szczytu.

Dzielnice coraz chętniej wybierane

Z roku na rok zmienia się także moda na dzielnice, które są najatrakcyjniejsze do zamieszkania. Od kilku lat za to stale rosnącą popularnością cieszy się Sępolno, Biskupin, Borek, Krzyki i Stare Miasto. To w tych miejscach znajduje się najwięcej nieruchomości, które charakteryzują się dobrą komunikacją, dzięki czemu można szybko przedostać się nawet na drugi koniec miasta. Bardzo dobrą renomą cieszy się Biskupin, mimo że nie ma już tak sprawnej komunikacji i galerii handlowych. Jego atutami jest otoczenie dużej ilości zieleni i parków, których w wielu miastach jest coraz mniej. Największym zainteresowaniem cieszą się Krzyki, Stare Miasto i Śródmieście, ponieważ znajdują się najbliżej ścisłego centrum Wrocławia.

Mniejsze mieszkania dla aktywnych zawodowo

Aktywni zawodowo młodzi ludzie najczęściej wybierają mieszkania znajdujące się w centrum Wrocławia. Z reguły decydują się oni na inwestycje z rynku pierwotnego, które są nowsze. Tej grupie społecznej nie zależy na dużych metrażach, dlatego też najczęściej wybierają kawalerki lub nieruchomości do 45 metrów kwadratowych. Dzielnicą, która odpowiada tym wymaganiom, jest z pewnością Śródmieście, Gądów Mały i Stare Miasto. Większe rodziny będą decydować się na większe lokale mieszkalne ze względu na rosnące potrzeby, dlatego też będą tym samym wybierać te, które znajdują się na uboczu metropolii, ponieważ mieszkania są tam znacznie tańsze.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy