Buty – chodźmy na zdrowie

Opublikowano:
Autor:

Buty  – chodźmy na zdrowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle

Na rynku dostępne są buty profilaktyczne i ortopedyczne – które wybrać? Między innymi to objaśnimy w tym artykule. Prawidłowy rozwój stóp, a co za tym idzie, rozwój postawy decydują o zdrowych stawach i kręgosłupie. Obuwie zdrowotne jest tym samym bardzo ważne.

Z biegiem lat naszego życia powstają deformacje i schorzenia, które są powodem bólów w stopach, biodrach, czy nawet kręgosłupie. Co możemy zrobić? Zdrowie jest najważniejsze i dbajmy o nie. Spieszą nam na pomoc specjaliści z butami profilaktycznymi i obuwiem ortopedycznym. To one zapobiegają pogłębianiu się zniekształceń i stwarzają stabilne podparcie dla zmian strukturalnych stopy, który ma charakter utrwalony. Zaleca się takie buty osobom, które mają następujące problemy zdrowotne jak haluksy, stopy cukrzycowe, płaskostopie i wile innych. Liczne grona osób jednak myli te dwa rodzaje obuwia. Jaka jest między nimi różnica? Już tłumaczymy.

Buty profilaktyczne i ortopedyczne

Buty profilaktyczne mają za zadanie chronić przed powstaniem deformacji oraz dolegliwości, które im towarzyszą. Najczęściej dedykuje się je dzieciom. Dlaczego? Są najbardziej narażone na nieprawidłowy rozwój stóp Stopy nazywane też są przez profesjonalistów aparatem ruchu. Z kolei w przypadku dorosłych obuwie takie może zapobiegać rozwijaniu się wad stopy oraz wpływać na poprawne jej ułożenie, a także je cofać przy regularnym noszeniu. Poleca się je osobom, które doświadczają w pracy dużego wysiłku. Jaki to wysiłek? Nawet stanie i chodzenie. Przejdźmy teraz do butów ortopedycznych. Służą one do korekty i odwrócenia zniekształceń. Co jeszcze robią? Amortyzują również szkodliwe wstrząsy, a także odciążają nadwyrężone struktury układu ruchu stopy - wpływa przeciwbólowo i rozluźniająco. Gdzie kupić? Na przykład tutaj: https://biostopa.pl/.

Rodzaje obuwia terapeutycznego – schorzenia

Buty ortopedyczne różnią się ze względu na schorzenia, do których się je zaleca. Są takie, które wyrównują skrócenie kończyny dolnej, odwracające tyłostopie w stopie płasko-koślawej (z obcasem Thomasa), korygujące nieprawidłowe ustawienie stóp. Wyróżnia się również obuwie ortopedyczne z odwróconym obcasem Thomasa, czyli z wkładką o podwyższeniu od strony boczne z przedłużeniem w kierunku przednim. Stosuje się taki rodzaj obuwia w szpotawości stepu, niestabilności i skręceniach stawu skokowo-dolnego. Ostatnim rodzajem są buty ortopedyczne z ortezą stabilizującą stawy stopy. Pamiętajmy, żeby samemu się nie diagnozować i w wyborze odpowiednich butów skonsultować się z lekarzem. Błędnie dobrane obuwie zdrowotne dziecięce, obuwie zdrowotne damskie i obuwie zdrowotne męskie może wyrządzić nam więcej krzywdy, niż pożytku. Używa się też wkładek zdrowotnych, ale do nich należy dobrać odpowiednie obuwie: https://butydowkladek.pl/. Pamiętajmy, że ma być lecznicze i wygodne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE