Reklama

Reklama

Ceny implantów zębowych a jakość materiału

Opublikowano:
Autor:

Ceny implantów zębowych a jakość materiału  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Implanty zębów mogą być wykonane z różnych materiałów. Placówki oferujące usługi implantologa najczęściej oferują tytan lub tlenek cyrkonu. Oba materiały mimo różnic między sobą cechują się ogromną wytrzymałością, dzięki której implanty uważane są za dożywotnie. Zanim zdecydujemy się na implant zębowy warto zapoznać się z możliwościami oferowanymi przez każdy z materiałów.

Reklama

 

Cena tytanowych implantów zębowych

Na implanty tytanowe decyduje się znaczna część osób wybierających usługi implantologów. Tytan to materiał w pełni bezpieczny dla naszego organizmu. Ogromną przewagą tego materiału jest czas gojenia rany po zabiegu. Jest on znacznie krótszy niż w przypadku innych materiałów. Jednak długa liczba zalet implantów tytanowych sprawia, że są one droższym rozwiązaniem. Ceny implantów zębowych tytanowych są nieco wyższe również ze względu na niskie ryzyko odrzucenia implantu przez organizm. Rzadko się zdarza, że traktuje on implant jak ciało obce.

Cena cyrkonowych implantów zębowych

Tuż obok tytanowych implantów zębowych, cyrkonowe także wypadają doskonale. Bardzo często implanty z tlenku cyrkonu uważane są za doskonałą alternatywę dla tytanowych. Ceramika jest materiałem odpornym na korozję, co minimalizuje ryzyko jej powstawania, a tym samym uszkodzeń. Bardzo dobrze wiąże się z tkanką kostną znajdującą się w jamie ustnej. Implantolodzy jasno podkreślają jej bardzo dobrą osteointegrację. O doskonałych właściwościach tlenku cyrkonu świadczy fakt, że jest on wykorzystywany nie tylko w produkcji implantów, ale również koron czy mostków.


W zależności od własnych potrzeb, przeciwwskazań i efektów, jakie chcemy uzyskać możemy wybierać pomiędzy tymi dwoma materiałami, z których powstają implanty zębowe. Oba materiały mają liczne zalety, dlatego też ostateczną decyzję warto podjąć na podstawie konsultacji ze specjalistą w dobrej placówce w Krakowie. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się pięknym uśmiechem przez długie lata, a w wielu przypadkach nawet dożywotnie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE