Reklama

Reklama

Ceny mieszkań w Kutnie rosną. Sprzedajesz? Kupujesz? Sprawdź ile zyskasz

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ceny mieszkań w Kutnie rosną. Sprzedajesz? Kupujesz? Sprawdź ile zyskasz - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Nawet pandemia nie zatrzymała wzrostu cen nieruchomości w Polsce. Dobra okazja na zakupy była wczoraj, kolejna jest dzisiaj, a jutro możesz mieć zabezpieczenie przed inflacją.

Reklama

Inwestor, który kupił nieruchomość w Kutnie w 2014 roku, musiał zapłacić w pierwszym kwartale nieco poniżej 3.500 zł / m2. W analogicznym okresie, ale w 2021 roku ten sam metr kosztował prawie 5.800 zł / m2. Sprzedając dwupokojowe, 37-metrowe mieszkanie, zysk na każdym metrze wyniósłby 2.300 zł, co daje łącznie 85.100 zł! To środki, które można reinwestować, odłożyć na emeryturę lub przeznaczyć na przyjemności.

 

Inwestuj z głową — sprzedaż, najem

Dostałeś mieszkanie w spadku i zastanawiasz się co z nim zrobić? Masz przynajmniej kilka możliwości. Jedną z nich jest wynajem nieruchomości, co pozwoli pokryć koszty jej utrzymania i przynieść comiesięczny dochód. Obiekt może stać pusty, co generuje koszty lub możesz go sprzedać np. na https://adresowo.pl/mieszkania/kutno/

Jeśli kupiłeś mieszkanie lub dom za gotówkę, cała kwota transakcji jest Twoja. W przypadku finansowania na kredyt, konieczne będzie rozliczenie z bankiem. Różnica pomiędzy ceną sprzedaży a kosztem finansowania to wypracowany zysk.

Warto podkreślić, że nieruchomość to dobre zabezpieczenie środków przed inflacją, która obniża siłę nabywczą pieniądza. To efektywna alternatywa dla nisko oprocentowanych lokat. Wypracowują one w najlepszym razie 1,5%, co przy 7% inflacji ma się nijak do ochrony Twoich oszczędności.

 

Inwestor kupujący

Część osób dysponujących gotówką szuka sposobów na inwestycję środków. Niektóre z nich lądują na rynku nieruchomości. Cele takich działań bywają zbieżne z tymi, o których pisaliśmy wyżej tj. ochrona kapitału, najem lub sprzedaż z zyskiem po pewnym czasie. 

Inwestorzy lubią, gdy ich portfolio nieruchomości rośnie, ponieważ daje to duże możliwości pomnożenia kapitału. Wystarczy do tego czas lub wydarzenie polegające np. na budowie nitki autostrady w pobliżu danej miejscowości albo inwestycji dużego koncernu, chociażby z branży motoryzacyjnej.

Osoby, których nieruchomości wyceniane były poniżej średniej krajowej, mogą z dnia na dzień zyskać kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy złotych. Przynajmniej w teorii o tyle podrożeją mieszkania, jeśli informacja jest potwierdzona np. przez władze wojewódzkie. Takie szanse zdarzają się rzadko, ale jeśli już się trafi, to zyski są ponadprzeciętne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE