Reklama

Reklama

Co wpływa na cenę aparatu słuchowego?

Opublikowano:
Autor:

Co wpływa na cenę aparatu słuchowego?  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Każdego roku na świecie przybywa osób, które borykają się z mniejszym lub większym ubytkiem słuchu. Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym jak powszechnym problemem jest niedosłuch. Zazwyczaj nie widujemy ludzi, którzy nosiliby aparat słuchowy, jednak nie oznacza to, że jakaś część z nich tego nie robi. Dzieje się tak między innymi dlatego, że w dzisiejszych czasach są to bardzo dyskretne urządzenia. Kiedy po wizycie u specjalisty okazuje się, że zdiagnozował on u nas niedosłuch, jak najszybciej powinniśmy zacząć stosować się do wydanych przez niego zaleceń. Jednym z nich z pewnością będzie zakup aparatu słuchowego. Ich różnorodność pod względem wyglądu i funkcjonalności sprawia, że możemy dopasować go pod swoje indywidualne preferencje i wymagania. Ceny aparatów słuchowych wahają się w zależności od ich charakterystyki. Jeżeli warunki naszej pracy lub tryb życia determinują to, że funkcjonalność musi być bardziej rozszerzona z pewnością zapłacimy nieco więcej. Jednak warto wiedzieć co rzeczywiście wpływa na jego cenę i skonfrontować to z własnymi potrzebami.

Reklama

 

Podstawowe funkcje aparatu słuchowego

W dzisiejszych czasach aparaty słuchowe, zarówno pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym, bardzo różnią się od tych, które na rynku mogliśmy zobaczyć jeszcze kilka lat temu. Aktualnie są one zdecydowanie bardziej skuteczne, dzięki czemu nie tylko wzmacniają dźwięki, ale również redukują hałasy dobiegające z otoczenia. Ponadto, zawierają mikrofon, który przekształca fale akustyczne w sygnał elektroakustyczny. Ogromnym plusem jest również to, że są one zdecydowanie mniejsze niż ich poprzednicy, dzięki czemu są bardziej poręczne, estetyczne i dyskretne. Możemy wyróżnić dwa główne rodzaje aparatów słuchowych. Pierwszym z nich jest BTE, czyli ten który zazwyczaj kojarzymy pod nazwą zausznych. Dzięki swojej formie dopasowuje się do konturu ucha zewnętrznego, a jego wielkość umożliwia pomieszczenie większej ilości funkcji czy mocniejszej baterii. Drugim rodzajem są RITE, czyli aparaty wewnątrzuszne, które są umieszczane w kanale słuchowym.

Nowoczesne technologie

Oczywiście, tak jak w przypadku większości jakichkolwiek urządzeń czy sprzętów znajdziemy te bardziej lub mniej zaawansowane technologicznie. Wraz z rozwojem technicznym, również i funkcjonalność aparatów słuchowych uległa znacznemu unowocześnieniu. Zarówno oprogramowanie, jak i procesor są bardziej zaawansowane, co również odzwierciedla się w cenie aparatu słuchowego. Oczywiście, oprócz podstawowej roli jaką pełni, może być także poszerzony o dodatkowe elementy, które w jeszcze lepszy sposób dopasowują go do Twoich indywidualnych potrzeb. Takim elementem może być na przykład łącze Bluetooth, które umożliwia zintegrowanie ich ze smartfonem czy innym urządzeniem, a w konsekwencji prowadzenie rozmów staje się o wiele bardziej komfortowe. Oprócz tego niektóre systemy przewidują łączenie aparatu słuchowego z telewizorem, dzięki temu bez jakichkolwiek problemów możesz uczestniczyć m.in. w konferencjach.

Dopasowanie do trybu życia

Szukając dla siebie najlepszego aparatu słuchowego powinniśmy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, które pozwolą nam podjąć ostateczną decyzję. Jednym z takich elementów jest prowadzony tryb życia, który będzie wpływał na rodzaj i sposób dostosowania się aparatu do otoczenia. Jeżeli jesteś duszą towarzystwa i nie wyobrażasz sobie życia bez nieustannego spotykania się ze znajomymi, urządzenie z pewnością nie powinno mieć ręcznej regulacji głośności. Natomiast, jeśli jesteś miłośnikiem sportu nie decyduj się na aparat zauszny, który może sprawiać Ci dyskomfort podczas wykonywanej aktywności. Oprócz tego, że musi on spełniać podstawowe wymagania, powinieneś równie skrupulatnie podejść do sprawy wygody. Oczywistym jest, że aparaty słuchowe o niższej cenie posiadają mniej dodatkowych funkcji, jednak nie powinno być to jedynym wyznacznikiem podejmowanego wyboru. Pamiętajmy, że tak jak w przypadku każdej rzeczy, jesteśmy w stanie znaleźć urządzenia w odmiennych cenach i w różnym stopniu spełniające nasze oczekiwania. Z pewnością konsultacja z protetykiem słuchu i przedstawienie mu naszego trybu życia pomoże nam podjąć najlepszą decyzję.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy