Reklama

Czy bezrobotny może dostać pożyczkę?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Czy bezrobotny może dostać pożyczkę? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Osoby bezrobotne mają zwykle trudności z otrzymaniem kredytu w banku. Wynika to z faktu, że jednym z warunków przyznania finansowania jest konieczność otrzymywania odpowiedniego wynagrodzenia z tytułu zatrudnienia. W takiej sytuacji rozwiązaniem może być skorzystanie z usług firm pozabankowych. Takie podmioty akceptują inne źródła dochodów, w tym chociażby chociażby świadczenia socjalne, emerytury, renty czy stypendia.

Pożyczka dla osoby bez pracy

W przypadku pożyczek pozabankowych, większe znaczenie od faktu posiadania zatrudnienia mają regularne wpływy środków na konto bankowe. Większość takich podmiotów nie wymaga przedkładania zaświadczenia o stałej pracy, a jedynie wyciągu z rachunku potwierdzającego comiesięczny dochód. Nieco inaczej wygląda to w sytuacji, gdy osoba poszukująca pożyczki jest zadłużona. W takim przypadku uzyskanie kredytu w banku będzie praktycznie niemożliwe. Pożyczki oferowane przez instytucje pozabankowe podlegają jednak innym przepisom, dlatego nie muszą sprawdzać swoich klientów w bazach dłużników. Z tego względu osoba zadłużona wciąż ma szansę na otrzymanie pożyczki. Gotówkę uzyskaną w taki sposób da się przeznaczyć na dowolny cel. Pożyczki dla bezrobotnych są jednak zobowiązaniem krótkoterminowym, ponieważ okres spłaty wynosi zwykle 30 dni. Lepiej unikać spłacania innych długów chwilówką, ponieważ może to doprowadzić do wpadnięcia w spiralę zadłużenia.

Oferty pożyczek dla bezrobotnych

Pożyczki dla bezrobotnych są udzielane przede wszystkim przez internet. Taki rozwiązanie ogranicza formalności do minimum, ponieważ w procesie wnioskowania zwykle wystarczy jedynie dowód osobisty. Należy przy tym pamiętać, że zaciągnięcie takiej pożyczki wiąże się z pewnymi kosztami. Wyjątek stanowię tylko jednorazowe oferty darmowego finansowania. Koszty związane z uzyskaniem pożyczki dla bezrobotnych wpływają na sumę, którą trzeba będzie ostatecznie zwrócić. Aby skorzystać z takiej oferty, należy spełnić pewne warunki. Pożyczki dla bezrobotny udzielane są osobom pełnoletnim, które posiadają ważny dowód osobisty oraz uzyskują regularne przychody z legalnego źródła. Wymaga jest też pełna zdolność do czynności prawnych. Warto pamiętać, że większość firm wyznacza również górną granicę wiekową swoim klientom. Z reguły sięga ona granicy wieku emerytalnego, jednak istnieją też podmioty zdejmujące takie ograniczenia.


Warunki uzyskania pożyczki online

O kredyt bez umowy o pracę jest praktycznie niemożliwy, o tyle pożyczkę online można uzyskać bez przedstawiania zaświadczenia o zatrudnieniu. Firmy pozabankowe zwykle wymagają jedynie zadeklarowania, że na konto wnioskującego co miesiąc wpływa określona kwota. Bezrobotnym są też udzielane pożyczki na raty. Należy jednak pamiętać, że ich nieterminowe regulowanie lub całkowity brak spłaty wiążą się z poważnymi konsekwencjami. Nawet kilkudniowe opóźnienie może doprowadzić do naliczenia bardzo wysokich odsetek. Jeżeli raty nie będą spłacane przez bardzo długi czas, pożyczkobiorca będzie się musiał liczyć z nałożeniem egzekucji komorniczej. Pożyczki ratalne są dobrym rozwiązaniem tylko dla tych bezrobotnych którzy mają pewność możliwości terminowej spłaty.

Opłacalność pożyczek dla bezrobotnych

Trudno jednoznacznie określić, czy pożyczki dla bezrobotnych są opłacalne. Wiele zależy od indywidualnych czynników, w tym osobistej sytuacji finansowej pożyczkobiorcy oraz faktycznych możliwości terminowego wywiązania się z takiego zobowiązania. Jeżeli dana osoba otrzymuje regularne dochody z pewnego źródła mimo braku stałego zatrudnienia, zwykle nie musi obawiać się groźnych konsekwencji związanych z brakiem spłaty. Takie środki mogą pochodzić chociażby z wynajmu własnego mieszkania, a także dywidend posiadanych akcji. Wiele osób zaciąga też pożyczki dzięki uzyskiwanym darowiznom, alimentom czy stypendiom. W najtrudniejszej sytuacji są wnioskodawcy, którzy nie mają dostępu do żadnego źródła dochodów. Takim osobom trudno będzie regularnie spłacać raty, dlatego powinny rozważyć inne sposoby zdobycia pieniędzy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE