Reklama

Reklama

Ponad 6,5 mln zł na nowe inwestycje w Kutnie. "Warto starać się o fundusze zewnętrzne"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Ponad 6,5 mln zł na nowe inwestycje w Kutnie. "Warto starać się o fundusze zewnętrzne" - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Kutnie szykuje się do kolejnych inwestycji. W ostatnim czasie spółka wymieniła prawie kilometr sieci kanalizacyjnej. Wszystko dzięki umorzeniu pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Reklama

PWiK nie musi spłacać ponad pięciu milionów złotych do Funduszu. Pieniądze były częścią pożyczki, którą zaciągnięto w 2013 roku na modernizację i rozbudowę Stacji Uzdatniania Wody przy ulicy Granicznej. Inwestycja pochłonęła 13 milionów złotych. Teraz Wojewódzki Fundusz przychylił się do wniosku PWiK o umorzenie pożyczki. Kutnowska spółka nie będzie musiała spłacać długu, ale w zamian została zobligowana do przeprowadzenia ekologicznych inwestycji.

- Zamiast spłacać dług inwestujemy pieniądze w kolejne zadania, które polepszają jakość życia mieszkańców. Będziemy modernizować sieć kanalizacyjną w kilku miejscach w mieście. Roboty były już prowadzone w ciągu ulicy Łąkoszyńskiej i  ulicy Łódzkiej. Dodatkowo czekają nas prace na ulicach: Narutowicza, Skłodowskiej-Curie, Komuny Paryskiej, Malczewskiego, Chełmońskiego, Klepy i Fijałkowskich – tłumaczy Paweł Kieszkowski, prezes PWiK Kutno.

Realizacja tych wszystkich inwestycji prowadzona będzie do 2022 roku.

- To dobry ruch ze strony zarządu spółki, który pokazał, że warto starać się o fundusze zewnętrzne. Jak widać, to procentuje – przyznaje Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.

Łączna wartość inwestycji to ponad 6,5 miliona złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy