Reklama

Czy konsolidacja kredytu to dobra opcja dla wszystkich pożyczkobiorców?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Czy konsolidacja kredytu to dobra opcja dla wszystkich pożyczkobiorców? - Zdjęcie główne

Konsolidacja kredytu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle O problem ze spłatą zadłużenia nie jest trudno. Kilka pożyczek w różnych bankach, nagła strata pracy czy wydatki przekraczające dotychczasowy budżet - wszystko to prowadzić może do poważnych problemów z regularną spłatą zaciągniętych zobowiązań. Warto wiedzieć, że banki oferują opcję, która pozwala na wyjście z kręgu zadłużeń. W przypadku problemów finansowych wyjściem może być pożyczka konsolidacyjna. Jak wziąć kredyt konsolidacyjny? Czy dostępny jest kredyt konsolidacyjny hipoteczny? Gdzie znaleźć ciekawe oferty?

1. Konsolidacja kredytów – na czym to polega?

2. Co ma znaczenie w przypadku kredyt konsolidacyjnego?

3. Najtańszy kredyt konsolidacyjny - gdzie znaleźć?


Konsolidacja kredytów – co warto wiedzieć o konsolidacji pożyczek?

 

Kredyt konsolidacyjny może przyczynić się do przerwania spirali zadłużenia. Z tego powodu polecany jest wszystkim osobom, które mają problem ze spłatą zobowiązań finansowych. W obecnych czasach chwilowy brak płynności finansowej nie jest niczym niespotykanym. Szczególnie, jeżeli ciąży na nas wiele pożyczek lub nagle straciliśmy główne źródło dochodu.

W takich przypadkach, zamiast całkowicie rezygnować ze spłaty zobowiązań lub zaciągać kolejny kredyt gotówkowy, lepszym wyborem jest pokrycie długów kredytem konsolidacyjnym. Konsolidacja kredytu daje możliwość wydłużenia terminu spłaty. Warto wiedzieć, że zwiększa to całkowity koszt kredytu. Oprócz tego efektem podpisania umowy kredytu konsolidacyjnego jest tylko jedna rata. Oznacza to, że jeżeli dotychczas mieliśmy kilka pożyczek w różnych bankach, od momentu konsolidacji kredytu w wybranej placówce, pieniądze zwracać będziemy tylko do niej. Mimo że jeden kredyt konsolidacyjny w miejsce kilku innych pożyczek brzmi atrakcyjnie, chęć pamiętania jedynie o spłacie jednej raty miesięcznie nie powinna być podstawową motywacją przy zawieraniu umowy o kredyt. To produkt bankowy przeznaczony dla osób w trudniejszej sytuacji finansowej, który zmniejsza okresowo wydatki, jednak w dłuższej perspektywie oznacza większe koszty kredytowe.

Głównym celem konsolidacji pożyczek jest oczywiście spłata innych pożyczek. Warto wiedzieć, że kredyt konsolidacyjny umożliwia jednak także otrzymania dodatkowej sumy pieniędzy, którą przeznaczyć możemy na własne cele. Całkowita kwota pożyczki, jaką możemy otrzymać, zależy od naszej sytuacji finansowej, a tym samym zdolności kredytowej.

Tani kredyt konsolidacyjny to opcja dla osób prywatnych i przedsiębiorców. Możliwa jest zarówno konsolidacja kredytów gotówkowych, jak i hipotecznych


Co ma znaczenie w przypadku kredyt konsolidacyjnego?

Kryteria wyboru, którymi warto kierować się, wybierając kredy hipoteczny są podobne jak w przypadku innego typu kredytów. Istotna jest przede wszystkim rzeczywista roczna stopa oprocentowania, która daje informacje, ile wynosić będzie całkowita kwota kredytu, jaką należy zwrócić do banku.

Przy wyborze kredytu konsolidacyjnego warto zatem kierować się właśnie RRSO. Oprócz tego istotny jest okres spłaty zadłużenia, a także kwota pożyczki, jaką możemy otrzymać od banku. W takim przypadku istotna jest liczba zobowiązań finansowych i nasz stan majątkowy.


Najtańszy kredyt konsolidacyjny - gdzie znaleźć?

Kredyty konsolidacyjne oferowane są przez większość banków, a także inne instytucje finansowe.

Przy wyborze kredytu konsolidacyjnego warto porównać dostępne na rynku opcje. Pomoże w tym np. ranking pożyczek Direct Money. Aby obliczyć ile kosztować będzie kredyt, warto z kolei wykorzystać kalkulator kredytu konsolidacyjnego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE