Reklama

Czy warto podpisać umowę na usługę faktoringu?

Opublikowano:
Autor:

Czy warto podpisać umowę na usługę faktoringu? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle

O usługach faktoringu z pewnością słyszało wielu przedsiębiorców, jednak wciąż nie wszyscy decydują się na skorzystanie z tego rozwiązania. Wynika to jednak nie z tego, że oferta nie jest atrakcyjna, a z braku dostępu do rzetelnych informacji na ten temat.

  1. Czym jest faktoring?
  2. Jak zadbać o bezpieczeństwo firmy?
  3. Gdzie znaleźć zaufaną firmę od faktoringu?

Przygotowaliśmy więc krótkie podsumowanie informacji związanych z faktoringiem, które ułatwią ci podjęcie decyzji o skorzystaniu z takiego rozwiązania.

Czym jest faktoring?

Zgodnie z popularną definicją, faktoring krajowy to nic innego jak usługa oferowana przez faktora. Wykupuje on faktury od dostawcy usług lub towarów wystawione klientom, dzięki czemu taki wykonawca może od razu otrzymać pieniądze. Jeżeli natomiast kontrahent nie zapłaci faktury w terminie, to sprawą zajmie się faktor. Jest to więc oszczędność czasu i nerwów, szczególnie w branżach, w których opóźnienia w płatnościach lub próby jej uniknięcia są na porządku dziennym. O ile wiele z nich wynika ze zwykłego niedopatrzenia i pominięcia jakiejś faktury, to coraz częściej dochodzi do sytuacji, gdy klient pomimo wielu próśb i wezwań do zapłaty wciąż tego nie robi. Szkoda wówczas narażać się na koszty windykacji - szczególnie, że nie zawsze udaje się wygrać sprawę - skoro można tego uniknąć dzięki faktoringowi.

Jak zadbać o bezpieczeństwo firmy?

Brak ryzyka związanego z nieopłaceniem faktur to jednak tylko jedna z zalet faktoringu. Dla przedsiębiorców, którzy dopiero rozwijają firmę, istotniejsze może być to, że pieniądze otrzymają praktycznie od razu. Nie ma przy tym znaczenia, czy wcześniej klient płacił fakturę po kilkunastu dniach, czy dopiero po miesiącu. Faktor od razu ureguluje należności, co zapewni twojej firmie większe bezpieczeństwo i stabilność finansową. Dla firm, które wystawiają faktury na wysokie kwoty i nawet drobne opóźnienie w płatnościach może być dużym problemem, jest to idealna opcja i trudno znaleźć jakiekolwiek argumenty przemawiające za tym, aby nie skorzystać z usługi faktoringu. Zobacz zresztą sam na https://faktoria.pl/porada/faktoring i przekonaj się, co jeszcze zyskasz w ramach współpracy z faktorem.

Gdzie znaleźć zaufaną firmę od faktoringu?

Samodzielne znalezienie zaufanego faktora nie jest łatwe, gdyż wiele firm reklamuje swoje usługi pod hasłem faktoring krajowy. Wystarczy jednak poczytać opinie ich klientów, aby przekonać się, że w praktyce nie zawsze są oni zadowoleni ze współpracy. Jeżeli chcesz uniknąć takich sytuacji, od razu postaw na wybór rzetelnego faktora. W tym celu skontaktuj się ze specjalistami z firmy https://faktoria.pl/porada/faktoring-krajowy. Od wielu lat oferują atrakcyjne warunki współpracy i obsługują największe firmy z Polski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE