Czym jest fotografia produktowa i jakie korzyści oferuje?

Opublikowano:
Autor:

Czym jest fotografia produktowa i jakie korzyści oferuje? - Zdjęcie główne

Czym jest fotografia produktowa i jakie korzyści oferuje?

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Co kryje się pod pojęciem fotografii produktowej? Jakie korzyści może zaoferować Twoim klientom? I wreszcie – czy wybór studia fotograficznego proponującego usługi z jej zakresu zawsze się opłaca? Sprawdźmy to.

Fotografia produktowa – próba definicji

Trudno zamknąć ją w ramach i stworzyć jedną, uniwersalną definicję. Można jednak skupić się na jej wyróżnikach i na ich podstawie objaśnić jej znaczenie. Czym zatem jest fotografia produktowa? To rodzaj fotografii, który skupia się na przedmiotach. W bezpośredni sposób wiąże się ze światem biznesu, zarówno tym tradycyjnym, jak i rozwijającym się w internecie. Pozwala na realizację różnorodnych celów, w tym zwiększanie sprzedaży czy pozyskiwanie nowych klientów. 

Obejmuje kilka odmiennych typów zdjęć (np. typu packshot, obrotowe lub kompozycyjne). W trakcie realizacji projektu można zdecydować się wyłącznie na jeden rodzaj albo połączyć ze sobą kilka. Taka decyzja nie powinna być jednak podejmowana pochopnie. Należy oprzeć ją na wizji i misji marki, oczekiwaniach tworzących ją osób, a także potrzebach tych, do których oferta będzie kierowana. Jeśli zdjęcia produktowe były już wykonywane, warto dostosować do nich te nowe. Dzięki temu uda się utrzymać wrażenie ładu i porządku na podstronach sklepu internetowego czy w materiałach promocyjnych. 

Najważniejsze korzyści dla klientów

Wiesz już, że pod pojęciem fotografii produktowej kryje się coś więcej prócz uwieczniania przedmiotów na zdjęciach. Musi ona mierzyć się z trudnymi wyzwaniami, do których należą  zrozumienie wartości produktu i znalezienie właściwego sposobu na zaprezentowanie go w pełnej krasie. W akcie tworzenia zdjęć produktowych powinny zostać uwzględnione nie tylko cele i oczekiwania właścicieli marki, ale również potrzeby klientów. Zachowując między nimi równowagę, uda się osiągnąć wspólny sukces. 

Firmy decydujące się na realizację sesji produktowych inwestują nie tylko w swój rozwój, ale i zadowolenie klientów. Co zatem mogą oni zyskać? Dzięki dostępowi do dobrej jakości zdjęć klienci mają szansę na:

  • lepsze poznanie asortymentu producenta (np. fotografia odzieży),
  • zweryfikowanie jakości oferowanych produktów,
  • odkrycie filozofii marki i jej wartości,
  • dokonanie bardziej satysfakcjonującego zakupu,
  • znalezienie miejsca, które będą mogli polecać znajomym. 
Warto pamiętać, że aby fotografie zostały ocenione jako wartościowe i przydatne, nie należy oszczędzać na ich jakości. Zlecenie tego zadania profesjonalistom ze studia fotograficznego cieszącego się renomą (np. fp360.pl z Poznania) to zatem zawsze słuszny, opłacalny wybór. 

Podsumowanie

Podsumowując, trudno stworzyć jedną, uniwersalną definicję fotografii produktowej. Może być ona traktowana jako narzędzie służące do rozwoju biznesu, zwiększania sprzedaży i zdobywania sympatii klientów. Można także postrzegać ją jako sztukę polegającą na dobrym zrozumieniu produktów będących bohaterami sesji, wydobyciu ich wartości i pokazaniu ich w odświeżony sposób. A czym dla Ciebie jest fotografia produktowa?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE