Reklama

Reklama

Czym jest postępowanie o zatwierdzenie układu i kiedy się je stosuje?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Czym jest postępowanie o zatwierdzenie układu i kiedy się je stosuje? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Utrzymanie firmy i zadbanie o jej interesy wcale nie jest tak proste, jak może się wydawać. Warto wiedzieć, że podczas prowadzenia firmy może dojść do problemów, które prowadzić mogą do niewypłacalności. W takiej sytuacji trzeba zdecydować się na pomoc specjalistów, by mieć pewność, że możliwe jest wyprowadzenie firmy na prostą i zadbanie o jej interesy. Chcesz wiedzieć jak się tym zająć, a także dlaczego pomoc profesjonalistów jest w tym przypadku nieoceniona? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Reklama

Czym jest postępowanie o zatwierdzenie układu?

Postępowanie o zatwierdzenie układu jest działaniem, które ma na celu wyprowadzenie firmy na prostą i zadbanie o jej sytuację finansową. Warto wiedzieć, że w momencie, w którym dochodzi do niewypłacalności przedsiębiorstwa konieczne jest rozpoczęcie działań, które mają za zadanie spłacić wszystkie długi zgodnie z prawem. To więc oznacza, że samodzielne stworzenie systemu spłat długu względem wierzycieli musi zostać zaplanowane przez specjalistów. Tylko dzięki temu można mieć pewność, że wszystko zostanie przeprowadzone zgodnie z planem, a co więcej sąd uzna wszystkie działania za korzystne dla obu stron.

Kiedy stosuje się postępowanie o zatwierdzenie układu?

Stosowanie postępowania o zatwierdzenie układu zazwyczaj przeprowadzane jest w momencie, w którym dochodzi do niewypłacalności firmy. Kiedy jest to określane? Jeśli firma nie jest w stanie spłacać rachunków oraz swoich wierzycieli, to niestety ale dochodzi do sytuacji, w której firma zostaje uznana za niewypłacalną. Przez to konieczne jest rozpoczęcie spłacania długów. Warto jednak wiedzieć, że nie jest to jedyny moment, w którym zaleca się przeprowadzenie takiego postępowania. Może okazać się, że jest to konieczne w momencie, w którym firma narażona jest na niewypłacalność. Chcąc dowiedzieć się więcej na ten temat, można zapoznać się z serwisem internetowym Polski Portal.

Kto powinien zająć się przeprowadzaniem postępowania o zatwierdzenie układu?

Samodzielne działanie w tym zakresie nie jest rozsądne. Po pierwsze sąd może nie uznać planu stworzonego przez osoby niedoświadczone. Dodatkowo osoby zajmujące się przeprowadzaniem postępowania o zatwierdzenie układu muszą mieć odpowiednie doświadczenie, wiedzę i kwalifikacje. Więcej na ten temat można dowiedzieć się z portalu Polskie Newsy.

Wiedząc nieco więcej na ten temat można zapamiętać, w jaki sposób zachowywać się w momencie kryzysu w firmie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE