Reklama

Czym jest trymer?

Opublikowano:
Autor:

Czym jest trymer? - Zdjęcie główne

trymer do papieru

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle

Trymer do papieru

Wcześniej czy później w każdym biurze musimy przyciąć jakieś kartki. Jeżeli zaczyna się to powtarzać i nożyczki nie są już do tego wystarczającym urządzeniem czas na zmiany. Z pomocą przychodzi trymer do papieru lub gilotyna do papieru. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jedno i drugie urządzenie jest niemalże takie samo. Tak nie jest, oferują one całkiem inne funkcje. Trymer do cięcia papieru cechuje się prostą konstrukcją. Składa się on z podstawy wyposażonej w nóż dolny oraz dźwigni połączonej z górnym ostrzem. Przeciągając dźwignię kartka jest przecinana. Trymer do cięcia papieru jest bardzo precyzyjnym urządzeniem. Dzięki odpowiednim ostrzom nadaje się również do cięcia innych materiałów jak folia czy też zdjęcia.

Trymer do cięcia papieru

Podstawową funkcją trymera jest docinanie papieru. Zastosowanie znajdzie zarówno w przycinaniu dokumentów jak i również różnego rodzaju pism, wydruków firmowych, reklam i wielu innych miejscach. Wszystkie z wymienionych materiałów wymagają precyzyjnego przycięcia i idealnie do tego nada się trymer biurowy, sprawdź ofertę na stronie https://sklep-ewa.pl/gilotyna-trymer. Dużą zaletą trymera biurowego jest obsługa bardzo wielu różnych formatów.

Parametry trymera

Najważniejszym parametrem trymera biurowego jest długość linii cięcia. Od tego parametru zależy jak wiele różnego rodzaju formatów papieru będzie w stanie nasz trymer obsłużyć.

Drugim niezwykle ważnym parametrem jest rodzaj cięcia oraz ilość arkuszy papieru jest w stanie przeciąć za jednym razem. Cięcia ruchomej głowicy może odbywać się po specjalnej listwie lub po krawędzi. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Trymery, który tnie po krawędzi potrzebuje również docisk papieru.

Nie bez znacznie jest również wielkość urządzenia. Trymer do papieru zajmuje znacznie mniej miejsca niż gilotyna.

Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest bezpieczne używanie trymera. Urządzenia wyposażona są w ostrza, ale dzięki odpowiednim zabezpieczeniom są on schowane. Dzięki temu tną szybko bez zbędnego ryzyka dla osoby obsługującej urządzenie.

Jaki trymer kupić?

Jaki trymer kupić?

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnego rodzaju trymerów biurowych. Pierwszym pytaniem podczas wyboru trymera jest to, do czego będzie on nam służył, co będziemy nim cieli. Bardzo ważny jest zarówno materiał jak i jego format. Małe trymery używane w biurach zazwyczaj obsługują tylko format do A4. Jeżeli nie jesteśmy pewni jakie urządzenie wybrać, warto porozmawiać ze specjalistą ze sklepu sklep-ewa.pl, który pomoże dobrać nam odpowiedni trymer do potrzeb naszego biura.

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE