Reklama

Czym ogrodzić działkę?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Czym ogrodzić działkę? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Ogrodzenie działki to jeden z najważniejszych etapów zagospodarowania nieruchomości. Można to zrobić na wiele sposobów. Mimo to, ogrodzenia panelowe oraz palisadowe są najczęściej wybieranymi rodzajami płotów. Dlaczego warto skorzystać z takich rozwiązań? Przekonaj się w dalszej części tego tekstu.

 

Budując dom, dba się o jego wygląd, a następnie gospodaruje całe otoczenie. Pojawiają się rośliny, chodniki, a także różne akcesoria ogrodowe. Wszystko to ma służyć stworzeniu wyjątkowego miejsca. Nie można jednak zapominać o podstawowym elemencie, jakim jest płot. Pełni on wiele funkcji, z czego te dotyczące bezpieczeństwa oraz wizerunku nieruchomości są najważniejsze. Solidne ogrodzenie uniemożliwia bowiem potencjalnym złodziejom oraz dzikim zwierzętom wejście na działkę. Płot uwypukla także najciekawsze elementy konstrukcyjne budynku, ale może również nie rzucać się w oczy. Biorąc pod uwagę powyższe założenia, można zadać pytanie, czym ogrodzić działkę? Czas więc na nie odpowiedzieć.

Czym ogrodzić działkę?

Możliwości w zakresie grodzenia nieruchomości jest kilka. Przyjrzyjmy się jednak najbardziej popularnym rozwiązaniom, które zdobyły uznanie wśród klientów.

Ogrodzenie panelowe

Pierwszą propozycją jest wręcz król rozmaitych rankingów popularności, czyli płot wykonany ze stalowych paneli. Można go spotkać na różnych nieruchomościach, zarówno zabudowanych domami jednorodzinnymi, wielorodzinnymi, jak i na obszarze zakładów produkcyjnych, czy też magazynów logistycznych. W każdym z tych przypadków ogrodzenie panelowe sprawdza się znakomicie.

Ogrodzenie panelowe składa się z przęseł, zbudowanych z odpowiedniej grubości drutów. Między nimi zachowana jest równa odległość, dzięki czemu tworzą się oczka, nadające całej konstrukcji lekkości i ciekawego stylu. Przęsła mają regularną długość, a wynosi ona 2,5 m. Z kolei wysokość zależna jest od modelu wybranego przez klienta.

Materiałem, z którego wykonane są ogrodzenia panelowe, jest stal. Jest ona dodatkowo ocynkowana, co zapewnia jej odporność na zmienne warunki atmosferyczne. Jak wiadomo, stal, woda i chłodne powietrze, to nie jest najlepsze połączenie, dlatego materiał ten jest zabezpieczony przed niepożądanymi skutkami. Dzięki cynkowaniu nie jest narażony na korozję, a pomaga w tym dodatkowo malowanie proszkowe, czyli jeszcze jedna warstwa ochronna i nakładająca kolor z palety RAL.

Zamontowanie ogrodzenia panelowego możliwe jest we własnym zakresie, jak i przy pomocy fachowej ekipy. Przęsła mocowane są do stalowych słupków dzięki specjalnym obejmom. Czas trwania takiego procesu jest bardzo krótki, co dodatkowo zwiększa atrakcyjność ogrodzenia panelowego.

Ogrodzenie palisadowe

Drugą propozycją jest ogrodzenie palisadowe. Różni się od wyżej wymienionego przede wszystkim wyglądem. Podstawą konstrukcji są przęsła stworzone w wyniku połączenia stalowych płaskowników. Są one umieszczone w ramie. Ogrodzenia palisadowe są bardzo estetyczne i eleganckie, o czym świadczy, chociażby bardzo częste stosowanie ich na froncie nieruchomości.

Ogrodzenie palisadowe również poddawane jest zabiegom wzmacniającym ich trwałość. Ocynkowanie oraz malowanie proszkowe zapobiega przedostawaniu się wody oraz powietrza do stali, a tym samym minimalizuje ryzyko wystąpienia korozji. To gwarantuje nieskazitelny wygląd oraz trwałość ogrodzenia palisadowego przez wiele długich lat.

Podobnie, jak panelowe, ogrodzenie palisadowe jest łatwe w montażu. To również rozwiązanie systemowe, a zatem opiera się na połączeniu wszystkich gotowych elementów.

Jeśli poszukujesz wykonawcy ogrodzeń sprawdź producenta ogrodzeń firmę Eurofance: https://eurofance.pl/

Podsumowanie

Postawienie ogrodzenia na nieruchomości to bardzo ważna czynność. Wpływa ona na zabezpieczenie terenu oraz wskazanie jego granic. Najczęściej wybieranymi przez inwestorów do tego celu są ogrodzenia panelowe oraz palisadowe. Są one stworzone ze stali, która przechodzi proces cynkowania oraz malowania proszkowego. Obydwa rozwiązania bazują na modułowości, a zatem ich montaż jest dość łatwy i szybki. Ogrodzenia panelowe oraz palisadowe wyróżniają się atrakcyjnym wyglądem, który pasuje do różnych budynków oraz ich otoczenia. Takie rozwiązania sprawdzają się w każdej sytuacji i zapewniają funkcjonalność przez wiele lat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE