Reklama

Czym są pożyczki bez BIK i KRD?

Opublikowano:
Autor:

Czym są pożyczki bez BIK i KRD? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Nasze decyzje dotyczące zaciągania pożyczek są zbierane, monitorowane i analizowane w specjalnych katalogach takich jak BIK oraz KRD. Pojawiają się w nich zarówno korzystne informacje, czyli te odnotowujące spłatę zobowiązania w terminie, jak i te negatywne, które dotyczą sytuacji, gdy np. nie spłaciło się raty kredytu w terminie. Informacje zawarte w tych katalogach mają istotny wpływ na szansę otrzymania kolejnych pożyczek.

W jaki sposób działa BIK I KRD?

BIK, czyli Biuro informacji kredytowej oraz KRD, tj. Krajowy rejestr dłużników to dwa najważniejsze katalogi dłużników. BIK został powołany do życia przez Związek Banków Polskich, a KRD jest pierwszym polskim biurem informacji gospodarczej. Obie te instytucje zbierają dane o historii pożyczkowej Polaków w bankach, firmach pożyczkowych oraz SKOS-ach. Informacje zawarte w tych katalogach służą np. do ustalania przez banki wiarygodności danego klienta i jego tzw. scoringu kredytowego. Dlatego też dane zawarte w katalogach dłużników mają duże znaczenie dla osób ubiegających się o pożyczkę.

Warto wiedzieć, że większość wpisów w katalogach dłużników jest pozytywna i odnotowuje terminową spłatę zobowiązania przez danego klienta, co zaś zwiększa szansę na otrzymanie np. kredytu hipotecznego.

Kontrowersje wokół BIK i KRD

Informacje zawarte w katalogach dłużników wpływają na życie niemal każdego z nas, w końcu praktycznie wszyscy co jakiś czas korzystają z różnych form pożyczek. Dane, które są zawarte w BIK, czy też KRD są zaś przyjmowane przez np. banki za w pełni wiarygodne.

Generalnie rzecz biorąc, istnienie katalogów dłużników przynosi spore korzyści, ponieważ ułatwia podejmowanie trafnych decyzji pożyczkowych. Z drugiej jednak strony BIK, czy KRD nie są pozbawione wad i bywają przedmiotem licznych kontrowersji. Warto tutaj zauważyć, że choć profil działania wszystkich katalogów dłużników jest identyczny, to czasem podają one różne wyniki na temat historii pożyczkowej tej samej osoby. W dodatku, w rzadkich przypadkach, w tych katalogach pojawiają się błędy i np. ktoś, kto spłacał wszystkie zobowiązania w terminie, ma w takim katalogu negatywny wpis. Na szczęście w zdecydowanej większości przypadków wpisy w katalogach dłużników są w pełni zbieżne w faktyczną historią pożyczkową danej osoby.

Warto też pamiętać, że każdy ma prawo sprawdzić swoje wpisy w danym katalogu dłużników, choć zwykle wiąże się to z koniecznością dokonania niewielkiej opłaty.

Jak pożyczać mając negatywne wpisy w BIK i KRD?

Wpisy w katalogach dłużników są przechowywane nawet przez kilka lat, wystarczy więc mieć jeden negatywny wpis np. sprzed dwóch lat, aby nie mieć szans nawet na otrzymanie małego kredytu konsumpcyjnego w banku.

Na szczęście wciąż istnieje możliwość skorzystania z atrakcyjnych i dedykowanych osobom z kiepską historią kredytową pożyczek internetowych bez BIK i KRD. Takie pożyczki działają tak jak każde inne, jednak w procesie weryfikacji Klienta nie jest sprawdzany BIK, czy też KRD.

Mając jednak kiepską historię kredytową, warto się dokładnie zastanowić nad wyborem odpowiedniej pożyczki online bez BIK i KRD, tak by nie mieć problemów z jej spłatą. Pomocny w tym przypadku może być ranking Matchbanker.pl, gdzie znaleźć można najlepsze pożyczki bez zaświadczeń, dla bezrobotnych, a także właśnie i te bez sprawdzania katalogów dłużników.

Platforma Matchbanker jest tworzona przez specjalistów i stale aktualizowana, dzięki czemu wyniki w niej zawarte są wysoce wiarogodne. Warto z niej skorzystać, tym bardziej że informacje w niej zawarte są dostępnie zupełnie bezpłatnie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE