Reklama

Reklama

Czym są wanny wychwytowe i jak ich używać?

Opublikowano:
Autor:

Czym są wanny wychwytowe i jak ich używać? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Składując zbiorniki wypełnione cieczą (np. paliwem, olejami lub chemikaliami), zobligowany jesteś do tego, by zadbać o wyeliminowanie potencjalnych zagrożeń wynikających z ewentualnego wycieku, awarii lub wypadku. Ciężko jest przewidzieć wszystkie scenariusze, lecz przygotowanie się do większości nieplanowanych sytuacji jest możliwe. Wanny wychwytowe to element wyposażenia, które pozwoli Ci dostosować swoją działalność do oczekiwanych standardów.

Reklama

Składując zbiorniki wypełnione cieczą (np. paliwem, olejami lub chemikaliami), zobligowany jesteś do tego, by zadbać o wyeliminowanie potencjalnych zagrożeń wynikających z ewentualnego wycieku, awarii lub wypadku. Ciężko jest przewidzieć wszystkie scenariusze, lecz przygotowanie się do większości nieplanowanych sytuacji jest możliwe. Wanny wychwytowe to element wyposażenia, które pozwoli Ci dostosować swoją działalność do oczekiwanych standardów. 

Czym jest wanna wychwytowa i jak wybrać odpowiedni model? Czym różni się ona od sorbentów i co jest lepszą propozycją? Jeśli również zastanawiasz się nad inwestycją, sprawdź przygotowany przez nas materiał. Spróbujemy odpowiedzieć w nim na większość najczęściej zadawanych pytań. 

Czym są wanny wychwytowe i gdzie je stosować?

Wanny ociekowe to w pewnym sensie zbiorniki pozwalające na bezpieczne magazynowanie beczek lub innych pojemników na płyny przemysłowe i spożywcze. Ustawiając na nich beczki, bańki lub kanistry, zabezpieczasz otoczenie przed ewentualnym wyciekiem. Jeśli dojdzie do wydostania się chemikaliów, paliw, olejów lub pozostałych płynów, trafią one od razu do wanny, która ograniczy niekontrolowane rozpływanie się cieczy po obiekcie lub wsiąkanie jej w ziemię.

Wanny ociekowe powinny być wykorzystywane we wszystkich:

 • magazynach;

 • gospodarstwach rolno-przemysłowych;

 • warsztatach;

 • fabrykach; 

 • przedsiębiorstwa handlowo-usługowych, które wykorzystują przy pracy ciecze w przemysłowych zbiornikach; 

 • laboratoriach. 

 • Jak widać, wanna ociekowa to stały element wyposażenia w miejscach, w których składowane są zbiorniki z płynami innymi niż woda. Chemikalia, paliwa, czy nawet przetworzone produkty spożywcze (np. napoje, mleko, czy alkohole), mogą być szkodliwe dla otoczenia. Należy więc wyeliminować zagrożenie wynikające z wycieku. 

  Dodatkowo z ich pomocą ograniczysz problem sprzątania zanieczyszczeń wynikających z awarii. Nie trzeba być specjalistą, by zdawać sobie sprawę, jak duży problem powoduje nieszczelność zbiornika o pojemności 100-200 litrów. Jeśli będzie on chroniony przy pomocy wanny, zaoszczędzisz sobie lub swoim pracownikom mnóstwo czasu i pracy. 

  Jak wybrać odpowiedni model wanny wychwytowej?

  Po pierwsze, wanny muszą posiadać odpowiedni rozmiar i pojemność. Jeśli więc stawiasz na wannie ociekowej z kratką 4 beczki o pojemności 50l cieczy, wanna musi zostać dostosowana do pomieszczenia min. 200l płynu. 

  Następnie należy określić, z jakimi substancjami dane wanny wychwytowe będą mieć kontakt. Jeśli będzie to płyn niewykazujący właściwości agresywnych (np. działań silnie żrących), tworzywa sztuczne konstrukcji nie będą mieć aż tak dużego znaczenia dla bezpieczeństwa. Inaczej jednak wygląda sytuacja, gdy składowane będą chemikalia o agresywnym i bezpiecznym charakterze. W takich momentach należy korzystać tylko i wyłącznie z wyselekcjonowanych i dostosowanych do tego rozwiązań. Polipropylen powinien jednak poradzić sobie w większości przypadków. Sprawdź zatem opis i zapoznaj się z klasą produktu. 

  Gdzie kupić wysokiej jakości wanny wychwytowe i skąd pewność, że będą one zadowalające?

  Wanny wychwytowe niezależnie od rodzaju konstrukcji, muszą spełniać określone normy. Wykonanie ich z wysokiej klasy tworzyw obojętnych na agresywne substancje chemiczne, ropę, wyroby ropopochodne, benzyne lub oleje to podstawa. Pamiętaj, by zawsze inwestować w sprawdzony asortyment, który posiada certyfikaty jakości i bezpieczeństwa. Jest to najlepsze świadectwo standardu produktów i ochrony użytkowników. 

  Gdzie szukać takiego wyposażenia? Najlepiej w renomowanych sklepach cieszących się popularnością wśród klientów. Dla-Przemyslu.pl to miejsce, w którym każdy przedsiębiorca znajdzie rozwiązanie dostosowane do własnych potrzeb. Dostępne są także bezpieczne pojemniki na sorbenty, dzięki którym utylizacja zanieczyszczeń nie będzie stanowić zagrożenia. Wszystkie produkty są selekcjonowane przez zespół doświadczonych i wykwalifikowanych ekspertów. Dzięki temu w razie wątpliwości możesz również liczyć na wsparcie.

  Udostępnij na:
  Facebook
  wróć na stronę główną

  ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

  Komentarze (0)
  Wczytywanie komentarzy