Reklama

Dlaczego bukmacher jest lepszy od zakładów Lotto?

Opublikowano:
Autor:

Dlaczego bukmacher jest lepszy od zakładów Lotto? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle

Gry hazardowe mają w naszym kraju sporo zwolenników – według różnych statystyk, od 40 do 70% dorosłych Polaków przynajmniej raz w roku bierze udział w grze o charakterze hazardowym. Wśród najpopularniejszych znajdują się Lotto i zakłady bukmacherskie. Jak się okazuje, większą szansę na wygraną dają właśnie zakłady wzajemne.

Na początek rachunek prawdopodobieństwa. Matematycy wyliczyli, że szanse na trafienie w Lotto trójki, która pozwala na wygraną rzędu kilkunastu złotych, to 1:57. Szansa na wytypowanie czwórki wynosi 1:13 545, piątki – 1:54 201, a szansa trafienia wymarzonej szóstki i wzbogacenia się o kilka milionów złotych wynosi aż… 1:13 983 816.

W zakładach bukmacherskich wygrać jest dużo łatwiej. Weźmy pod uwagę najprostszy zakład na piłkę nożną typu 1x2, gdzie 1 to zwycięstwo gospodarzy, x – remis, a 2 – wygrana gości. Jeśli ktoś decyduje się na postawienie takiego zakładu, szansa na wygraną wynosi za każdym razem 33%. Oczywiście są również dyscypliny, w których nie ma remisów, takie jak np. siatkówka. Wówczas stawiając na zwycięzcę danego meczu zawsze ma się 50% szans na sukces.

U bukmacherów liczy się wiedza

Kolejna sprawa to losowość obu gier. Nie ma żadnych wątpliwości, że Lotto jest typową grą losową – to, jaki zestaw liczb zostanie wylosowany, za każdym razem jest dziełem przypadku. Tymczasem zakłady bukmacherskie określa się mianem „najmniej losowych z gier hazardowych”, bo o końcowym sukcesie w dużej mierze przesądzają umiejętności analityczne gracza, a także dogłębna wiedza dotyczącą danej dyscypliny sportu. – W zakładach wzajemnych możemy, podpierając się wiedzą sportową, bardzo świadomie wybrać spotkania na kuponie. Poprzez odpowiedni dobór wydarzeń jesteśmy w stanie doprowadzić do sytuacji, w której to, czy osiągniemy zyski, zależne będzie od naszej wiedzy oraz umiejętności analitycznych. Nie ma tu miejsca na czystą losowość i dzięki temu bukmacherka pozwala uzyskać przewagę gracza nad kolekturą sportową. W zakładach losowych nie mamy takiej możliwości – mówi Wojciech Borecki, ekspert portalu LegalSport.pl, zajmującego się analizą zakładów wzajemnych w naszym kraju.

W zakładach można stawiać pewniaki

Na korzyść zakładów bukmacherskich przemawia możliwość typowania tzw. pewniaków, czyli zakładów, w których jest zdecydowany faworyt. Oczywiście w sporcie również możliwe są niespodzianki i drużyna z dołu tabeli potrafi wygrać z liderem, ale w zdecydowanej większości przypadków spotkanie takie kończy się oczekiwanym zwycięstwem faworyta.

I choć kursy na takie mecze są z reguły niewielkie, to jednak umiejętne skomponowanie kuponu oraz odpowiednia stawka pozwalają również w takich sytuacjach cieszyć się ze sporych wygranych.

Promocje i bonusy bukmacherskie dla graczy

Na koniec jeszcze jedna kwestia – w odróżnieniu od Lotto, firmy bukmacherskie jak Fortuna czy Totolotek co rusz przygotowują dla graczy promocje i oferty specjalne, dzięki którym zyskują oni dodatkowe pieniądze na typowanie zakładów. Bonusy na start, zakłady bez ryzyka, kody bonusowe, bonusy od obrotu, darmowe zakłady – to tylko kilka przykładów dodatkowych rodzajów promocji oferowanych dla graczy. Pozwalają one postawić więcej kuponów (nawet o wartości +100% jak w STS), często bez ryzykowania swoimi pieniędzmi (Betfan – zakład bez ryzyka w wysokości 120 zł) a tym samym zwiększać swoje szanse na wygraną.

Podsumowując: wyższe prawdopodobieństwo wygranej zgodnie z rachunkiem matematycznym, zmniejszona losowość wyniku zakładu dzięki odpowiedniej wiedzy oraz dostępne promocje to trzy podstawowe zalety zakładów wzajemnych dzięki którym zyskują one przewagę nad zakładami Lotto.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE