Reklama

Dofinansowanie wyprawki szkolnej – na czym polega ten program?

Opublikowano:
Autor:

Dofinansowanie wyprawki szkolnej – na czym polega ten program? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Zakup wyprawki szkolnej dla dziecka to poważne, coroczne obciążenie domowego budżetu. Tym większe, im więcej dzieci w wieku szkolnym jest w danej rodzinie. Od kilku lat rodzice lub opiekunowie mogą korzystać z dofinansowania wyprawki szkolnej – rządowego programu Dobry Start, który funkcjonuje pod potoczną nazwą 300 plus.

Przed rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego rodzice muszą zaopatrzyć swoje młodsze i starsze pociechy w książki, zeszyty, plecaki, piórniki i wszelkie akcesoria piśmiennicze oraz artystyczne. Trzeba również zadbać o obuwie na zmianę oraz strój na lekcje wychowania fizycznego. W efekcie zakup wyprawki dla jednego dziecka to wydatek co najmniej kilkuset złotych – im starsze dziecko, tym wydatków jest więcej. Program Dobry Start to coroczny zastrzyk gotówki, z którego mogą skorzystać rodzice dzieci uczących się. Co prawda, nie pozwala na sfinansowanie całej wyprawki, zapewnia jednak spore wsparcie i finansową ulgę.

Na czym polega program 300 plus?

Dobry Start, znany również pod nazwą program 300 plus to rządowe wsparcie dla rodziców na zakup wyprawki i akcesoriów, jakie są potrzebne, aby posłać dziecko do szkoły. Przysługuje rodzicom dzieci w wieku szkolnym – od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Górną granicą wiekową, która umożliwia skorzystanie z programu, jest 20 lat. Pod warunkiem, że dziecko kontynuuje naukę w szkole średniej (może to być liceum, technikum lub szkoła dla dorosłych). 300 złotych jednorazowego, corocznego wsparcia można uzyskać bez względu na sytuację rodzinną, nie jest to pomoc uzależniona od dochodów. Wnioski składa się co roku w terminie od 1 lipca do końca listopada. Są obsługiwane przez ZUS wyłącznie drogą elektroniczną. Można je złożyć przez bankowość elektroniczną, za pośrednictwem portalu Empatia, a także przez PUE ZUS. Dofinansowanie do wyprawki szkolnej nie jest opodatkowane i nie podlega zajęciu komorniczemu. Co więcej, aby uzyskać wsparcie, rodzice nie muszą przedstawiać żadnych faktur ani dokumentów potwierdzających wydatki.

Wydatki na wyprawkę warto rozłożyć w czasie

Program Dobry Start to solidne wsparcie dla rodziców, którzy każdego roku muszą zakupić wyprawkę szkolną. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić w domowym budżecie. Dobrym pomysłem na kupowanie wyprawki może być również rozłożenie jej w czasie. Zamiast zostawiać zakupy na ostatnią chwilę i wydawać jednorazowo spore kwoty pod koniec sierpnia, można co miesiąc kupować część zeszytów, przyborów szkolnych, akcesoriów na zajęcia plastyczne czy techniczne. Na biurozakupy.pl znajdziesz duży wybór produktów wchodzących w skład wyprawki szkolnej. Kupując regularnie niewielkie ilości, korzystając z ciekawych promocji i obniżek cen, można wyposażyć dziecko w wyprawkę bez nadmiernego obciążenia finansowego tuż przed rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE