Reklama

Reklama

Dom opieki – ile kosztuje?

Opublikowano: 3 września 2020 08:47
Autor: Materiał zewnętrzny

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

lifestyle Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje dom spokojnej starości w Warszawie, powinieneś wiedzieć, że cena jest zależna od kilku czynników, m.in. opcji pokoju. W domach seniora gwarantowana jest całodobowa opieka nad chorymi i starszymi osobami, a o zapewniany standard, jak i warunki mieszkaniowe zawsze dobrze jest zapytać przed podjęciem decyzji. Wybierając dom spokojnej starości o dobrym standardzie z zespołem profesjonalistów masz pewność, że bliska osoba będzie miała godne warunki do życia.

Reklama

Opieka nad chorymi w domach spokojnej starości

Powszechnie wiadomo, że dom spokojnej starości powstaje w celu zapewnienia opieki osobom, które szukają azylu w jesieni swojego życia albo nie są w stanie już samodzielnie funkcjonować. Opieka nad starszymi osobami, nierzadko dotkniętymi różnymi schorzeniami czy przewlekłymi chorobami to obowiązek personelu domów seniora. Mowa tutaj zarówno o zagwarantowaniu posiłków w trakcie dnia, jak i o opiece lekarskiej i pielęgniarskiej czy usługach rehabilitanta, z których również można skorzystać w takich miejscach. Wyraźnie widać, że cena domu spokojnej starości to składowa wielu czynników. W trakcie podejmowania decyzji o wyborze odpowiedniej placówki warto rozeznać się, co dokładnie wchodzi w zakres obowiązków personelu oraz na jakie warunki – mieszkaniowe, żywieniowe czy rehabilitacyjne – może liczyć nowy mieszkaniec domu opieki. Nie bez znaczenia jest standard ośrodka, ponieważ im wygodniejszy obiekt oraz bardziej komfortowo urządzone pokoje, tym większa będzie cena domu seniora. Podobnie się ma z pakietem usług – ten bogatszy, obejmujący więcej usług opiekuńczych będzie pociągał za sobą wyższą cenę.

Ile kosztuje miesięczny pobyt w domu seniora w Warszawie?

Prywatny dom opieki w Warszawie o dobrym standardzie może mieć zróżnicowane stawki za miesięczny pobyt. Wszystko zależy od wybranego wariantu pokoju, a także od okresu, w którym seniorka lub senior mają zamiar w nim mieszkać. Inaczej będzie przy pobycie stałym, czyli wynoszącym przynajmniej trzy miesiące lub pół roku, a inaczej, gdy w grę wchodzi tymczasowe pomieszkiwanie, np. przez okres miesiąca. Cenę domu opieki determinuje też wariant pokoju, tzn. czy nowy mieszkaniec wybierze opcję jednoosobowego czy kilkuosobowego. Stąd można powiedzieć, że dom opieki kosztuje od ok. 2800 zł do 4000 zł, w zależności od wymienionych czynników. Podczas rozmowy z przedstawicielem domu seniora z pewnością zostanie przedstawiony pełen cennik, który umożliwi omówienie wszystkich szczegółów i wybranie najlepszego wariantu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.