Reklama

Druk offsetowy UV – co to jest?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Druk offsetowy UV – co to jest? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Jedną z technik drukarskich jest druk offsetowy UV. Technologia skuteczna i niezwykle ceniona. Druk offsetowy UV to miks najwyższej jakości wydruku, ładnych kolorów i możliwość drukowania na wielu rodzajach powierzchni.

Aby w pełni zrozumieć metodę druku offsetowego UV, należy zagłębić się w to, czym jest druk ultrafioletowy oraz druk offsetowy. 
  
Drukarnia offsetowa
Typowa drukarnia offsetowa korzysta z technologii offsetu, czyli techniki druku, polegająca na przenoszeniu obrazu z formy na powierzchnię. Obraz z formy drukarskiej przenoszony jest na cylinder a następnie prowadzony na podłoże końcowe. Dzięki tej technologii mamy możliwość otrzymywania wysokiej jakości druku, jednocześnie stosunkowo tanio, jeśli nakład jest duży. W przypadku niskiego nakładu wydruk cyfrowy będzie oczywiście tańszy, ale efekt końcowy będzie trochę gorszy.

    
Druk ultrafioletowy
Technika druku ultrafioletowego to dość nowa technologia. Charakteryzuje się wysokiej jakości efektem końcowym, wydruki będą posiadać niemalże fotograficzną jakość. Technika ta umożliwia druk na praktycznie każdej powierzchni czy materiale końcowym. Dzięki falom ultrafioletowym, materiał, na którym drukujemy, będzie odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne a wydruk nie zgubi kolorów i nie wyblaknie. Wiele drukarni, które korzystają z tej technologii, używa tuszy polimerowych. Tusze te są nanoszone na powierzchnię, a następnie utrwalane światłem ultrafioletowym, co może przypominać działanie zwykłej drukarki atramentowej.
 
Połączenie druku offsetowego i UV – najwyższa jakość
Jednym z najnowszych osiągnięć technologii drukarskich jest druk offsetowy UV. W tym przypadku atrament jest zastępowany przez farby, które są przenoszone z jednej powierzchni na drugą. W dalszej części ledowe lampy utrwalają farbę tworząc specjalną powłokę polimerową. Powłoka ta będzie niezwykle odporna na uszkodzenia mechaniczne czy warunki atmosferyczne, takie jak śnieg czy deszcz. Ultrafiolet sprawia, że technologia ta pozwala na wydruki na niemalże każdej powierzchni.

Jakie są korzyści druku offsetowego UV?
- Wierne odzwierciedlenie szczegółów i kolorów
- Druk na wielu rodzajach powierzchni
- Technologia jest nieszkodliwa dla zdrowia
- Odporność na warunki atmosferyczne
- Umożliwia druk na przedmiotach o różnych kształtach,


Technologia bezwodnego druku offsetowego UV
Jedną z możliwości, którą daje drukowanie offsetowe UV jest druk bezwodny (waterless), który jest ekologiczny. Sam proces druku jak i efekt końcowy są bezpieczne dla środowiska, co w obecnych czasach ma duże znaczenie.
 

Tekst powstał na zlecenie TORRO – Drukarnia offsetowa Warszawa, posiadająca w ofercie bezwodny druk offsetowy UV, druk opakowań oraz wodne kolorowanki. Więcej informacji znajdziecie na https://torro.pl

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE