Reklama

Faktoring online – idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców

Opublikowano:
Autor:

Faktoring online – idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Faktoring online to idealna propozycja dla przedsiębiorców, którzy poszukują zewnętrznego źródła finansowania swojej firmy. Na czym dokładnie polega faktoring, kto może z niego skorzystać i w jakich sytuacjach warto się na to zdecydować?

Na czym polega faktoring online?

Faktoring online to forma finansowania przedsiębiorstwa, która zyskuje coraz większe grono zwolenników. Takie rozwiązanie jest idealne dla firm, które wystawiają faktury z długim terminem płatności – choć nie tylko. Obecnie z faktoringu online coraz częściej korzystają także mikroprzedsiębiorcy. Na czym dokładnie polega faktoring online? Wyjaśnijmy to na przykładzie.

Kiedy firma ABC wystawia fakturę z terminem płatności 60 dni, może cierpliwie czekać na przelew od swojego kontrahenta – firmy DEF. Jest jednak inna opcja – może przekazać tę wierzytelność faktorowi. Firma faktoringowa odkupi fakturę, dzięki czemu firma ABC otrzyma swoje pieniądze niemal natychmiast po wystawieniu faktury, bez czekania przez dwa miesiące na przelew. Z kolei firma DEF będzie mogła opłacić tę fakturę w wyznaczonym terminem, czyli po 60 dniach, a pieniądze trafią do faktora. 

To idealna alternatywa dla kredytu, ponieważ nie wymaga podejmowania długotrwałego zobowiązania finansowego. Faktoring online jest też o wiele mniej skomplikowany niż kredyt. Nie wymaga tylu formalności. Wystarczy sprzedać fakturę firmie faktoringowej – i można to zrobić online! To idealne sposób na zadbanie o płynność finansową przedsiębiorstwa, bez długiego oczekiwania na przelew. 

Kto może skorzystać z takiej usługi? 

Z usług faktoringowych mogą skorzystać zarówno małe i średnie, jak i duże przedsiębiorstwa. Usługa ta dostępna jest także dla mikroprzedsiębiorców i freelancerów. Co bardzo ważne, faktoring online jest rozwiązaniem, które dostępne jest także dla spółek. 

Jakie warunki trzeba spełnić, aby skorzystać z faktoringu? To zależy od danej firmy faktoringowej. W niektórych przypadkach warunkiem jest wystawianie faktur z odroczonym terminem płatności lub prowadzenie działalności gospodarczej od co najmniej sześciu miesięcy. Na rynku pojawia się jednak coraz więcej firm, które oferują faktoring online także tym przedsiębiorcom, którzy nie spełniają tych warunków. Przed wyborem faktora warto zapoznać się z rankingami firm faktoringowych, które są źródłem wielu cennych informacji. Na tle konkurencji zdecydowanie wyróżnia się firma faktoringowa Fandla, która oferuje obsługę na bardzo wysokim poziomie – i zapewnia wyjątkowo korzystne warunki. 

Kiedy warto zdecydować się na faktoring? 

Zastanawiasz się, czy to już ten moment, kiedy warto zdecydować się na faktoring? Wielu przedsiębiorców na skorzystanie z usługi faktoringowej decyduje się w momencie, kiedy płynność finansowa firmy zostaje zakłócona. Z reguły dzieje się tak, gdy firma wystawia faktury z odroczonym terminem płatności, na przykład 60 czy 90 dni. Po wystawieniu kilku takich faktur czas oczekiwania na pieniądze może być trudny, szczególnie jeśli w międzyczasie koniecznie jest pokrycie wysokich kosztów, na przykład wypłacenia pensji pracownikom czy utrzymania sprzętu lub pojazdów. W takiej sytuacji nie warto czekać na krytyczny moment. Lepiej od razu zdecydować się na faktoring online i otrzymać gotówkę, która wystarczy na pokrycie bieżących wydatków, a być może również pozwoli na poczynienie kolejnych inwestycji. 

Wybierz najlepszy faktoring online dla swojej firmy! 

Jeśli nigdy dotychczas nie korzystałeś z faktoringu online, wybór firmy, która świadczy taką usługę, może wydawać się skomplikowanym zadaniem. Oprócz zapoznania się z rankingami faktorów, warto także dokładnie sprawdzić opinie o danej firmie faktoringowej, a także to, jakie warunki oferuje. W niektórych przypadkach prowizja, pobierana przez firmę faktoringową, wynosi 0,3%, a w innych nawet 5%. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, czy dana firma oferuje faktoring online – z uwagi na możliwość skorzystania z usług bez wychodzenia z domu i osobistego odwiedzania siedziby firmy. Co ważne, kiedy już znajdziesz firmę faktoringową, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania, z pewnością będziesz zadowolony z możliwości, jakie daje korzystanie z faktoringu online. W końcu chodzi o to, aby pieniądze łączyły! 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy