Reklama

Gdzie zrobić patent sternika motorowodnego?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Gdzie zrobić patent sternika motorowodnego? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Myślisz o kursie na patent sternika motorowodnego? To doskonały pomysł, jeśli lubisz aktywnie spędzać czas! Możliwość pływania skuterami wodnymi oraz motorówkami znacznie zwiększy liczbę dostępnych dla Ciebie atrakcji podczas niejednego pobytu nad wodą. Zobacz, gdzie wybrać się na kurs motorowodny w województwie łódzkim.

Może Ci się wydawać, że zrobienie takiego patentu nie tylko jest trudne, ale też wymaga wyjazdu na Mazury lub inne pojezierze. Nic bardziej mylnego – weekendowy kurs sternika motorowodnego możesz ukończyć w jeden dzień, nie przekraczając nawet granicy województwa.

Kurs motorowodny nad Zalewem Sulejowskim

Znasz Zalew Sulejowski? Nawet jeśli nigdy nie udało Ci się odwiedzić tego miejsca osobiście, to z pewnością przynajmniej raz zdarzyło Ci się przejeżdżać w jego okolicy. Zalew Sulejowski to wspaniałe miejsce do wypoczynku. Rozrywkę dla siebie znajdą tu zarówno rodziny z dziećmi, jak i chcące poimprezować grupy znajomych. Trzeba przyznać, że jest to jednak akwen szczególnie upodobany przez wędkarzy oraz miłośników sportów wodnych.

Na tym sztucznie utworzonym jeziorze znajduje się port Maruś – i to właśnie w nim (dzięki szkole Saily.pl) możesz ukończyć intensywny kurs motorowodny w jeden dzień. Do wyboru masz wiele weekendów w roku – jest to więc świetny pomysł na aktywność dla wszystkich, którzy są w stanie wygospodarować choć jedną wolną sobotę lub niedzielę.

Czego się nauczysz na kursie sternika motorowodnego?

Kurs motorowodny nad Zalewem Sulejowskim to intensywne szkolenie trwające zaledwie jeden dzień – pełne jest więc skondensowanej wiedzy zarówno teoretycznej, jak i praktycznej.

Na 3-godzinnych zajęciach teoretycznych dowiesz się wszystkiego, co trzeba wiedzieć przed wejściem na motorówkę. Omówione zostaną przepisy, meteorologia, locje, kwestie bezpieczeństwa i wiele innych zagadnień. Wszelkie pytania i dyskusje na tematy związane z kursem są mile widziane – pozwalają bowiem lepiej zrozumieć i utrwalić informacje.

Zajęcia praktyczne to 3 godziny spędzone na jachtach. Podczas kursu nauczysz się, jak poprawnie i bezpiecznie eksploatować jacht motorowodny oraz jak wykonywać manewry na wodzie. Przećwiczone zostaną także najważniejsze prace bosmańskie, które pozwalają choćby na przycumowanie jachtu do brzegu. Każdy uczestnik kursu pod okiem instruktora samodzielnie manewruje jachtem.

Kurs kończy się egzaminem. Po jego zdaniu kursant otrzymuje patent sternika motorowodnego, który daje mu uprawnienia do sterowania jachtem motorowodnym i skuterem wodnym.

Kto może zrobić kurs motorowodny?

Do kursu i egzaminu może przystąpić każda chętna osoba, która ukończyła 14 lat. Minimalny wiek uczestnika szkolenia jest więc taki sam, jak w przypadku – również dostępnego nad Zalewem Sulejowskim – kursu żeglarskiego.

Patent sternika motorowodnego to świetny pomysł dla samego siebie, ale udział w kursie możesz też wykupić bliskiej Ci osobie – jeśli tylko wiesz, że chce nauczyć się czegoś nowego i rozpocząć fascynującą wodną przygodę.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE