Reklama

Intymne infekcje – jak się z nimi uporać? Domowe sposoby na bakteryjne infekcje pochwy.

Opublikowano:
Autor:

Intymne infekcje – jak się z nimi uporać? Domowe sposoby na bakteryjne infekcje pochwy. - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Natura kobiet jest taka, że większość z nich ma skłonność do łapania różnego rodzaju infekcji intymnych i zapaleń układu moczowego. Głównym powodem jest anatomiczna budowa kobiety oraz wahania hormonalne, które pojawiają się w jej organizmie w każdym cyklu.

Jak walczyć z infekcjami intymnymi, aby już nie nawracały?

Istnieją pewne metody walki z infekcjami intymnymi. Niektóre z nich sprawiają nawet, że w przyszłości nie dochodzi już do tak częstych nawrotów choroby jak miało to miejsce wcześniej.

Najważniejszą zasadą jest zadbanie o florę bakteryjną pochwy. Niszczą ją przede wszystkim antybiotyki, ale musimy przyznać, że zażywanie ich w niektórych przypadkach jest po prostu konieczne. Dobrym rozwiązaniem tej sytuacji jest zdecydowanie się na przyjmowanie probiotyków w trakcie i po zakończonej antybiotykoterapii. Probiotyki wyposażają organizm w dobre bakterie, które zostały zniszczone przez antybiotyki, ponieważ zwalczają on wszystkie bakterie, a nie tylko te chorobotwórcze, których chcemy się pozbyć. Dobrze jest wiedzieć, że na rynku są też różne preparaty pro biotyczne do stosowania dopochwowego, np. w formie czopków. Warto się na nie zdecydować po każdej antybiotykoterapii, jeśli ogólnie mamy tendencję do łapania infekcji intymnych.

Kolejnym sposobem walki z infekcjami kobiecymi jest używanie delikatnych produktów myjących, które nie zniszczą naturalnego pH pochwy. W przeciwnym wypadku obniżymy odporność pochwy i będzie częściej dochodzi do różnych infekcji. Dowiedz się więcej jak walczyć z infekcjami intymnymi na https://www.provag.info/

Domowe metody na infekcje bakteryjne w pochwie

Głównym objawem infekcji bakteryjnej pochwy są upławy, którym często towarzyszy także pieczenie i swędzenie okolic intymnych. Czy można sobie z tym jakoś poradzić jeszcze zanim udamy się do lekarza?

Istnieją pewne domowe metody, z których chętnie korzystały np. nasze babcie. To przede wszystkim wykonywanie nasiadówek z naparów z ziół. Do tego celu warto użyć np. naparu z kory dębu. Potrzebny susz można kupić w każdej aptece.

Dobrze jest też przemywać miejsca intymne wacikiem nasączonym mocnym naparem z rumianku. Dodatkowo można stosować żele łagodzące podrażnienia, które są dostępne w aptekach bez recepty. Dobrym pomysłem jest też jak najczęstsze wietrzenie miejsc intymnych, więc dobrze jest np. chodzić w domu bez bielizny.

Kolejnym zalecanym sposobem jest odstawienie tamponów, jeśli takich używałyśmy do tej pory. Do czasu wyleczenia zapalenia pochwy lepiej jest używać zwykłych podpasek. Przez ten okres warto też zrezygnować z basenów, łaźni publicznych i saun, które mogą tylko nasilić uciążliwe dolegliwości.

Lekarze zalecają także, aby w przypadku każdej infekcji intymnej zatroszczyć się o prawidłową florę bakteryjną pochwy. W tym celu można zażywać probiotyki, które również są w aptekach bez recepty.

Infekcje intymne bardzo często pojawiają się w ciąży, bo wtedy organizm kobiety jest mniej odporny. Temu zagadnieniu postanowiliśmy poświęcić kolejny artykuł pt. „Dolegliwości intymne w ciąży”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE