Reklama

Jak kupić dobrą bramę garażową?

Opublikowano:
Autor:

Jak kupić dobrą bramę garażową? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle

Choć brama garażowa wydaje się jedynie czysto użytkowym elementem domu, to jednak ma ogromny wpływ na to, jak wygodnie i komfortowo będzie się opuszczało samochodem garaż. O poranku, gdy się spieszymy, każda sekunda jest cenna, czy też pod wieczór, gdy wracamy zmęczeni do domu, nie mamy ochoty mocować się z kiepskiej jakości bramą. Nic więc dziwnego, że tak ważne jest to, aby była to brama odpowiednio dobrana. Jak jednak kupić dobrą bramę, której używanie będzie niczym więcej tylko przyjemnością?

Wybór rodzaju bramy

Wielu osobom wydaje się, że do kupienia bramy wystarczy tylko określić producenta, od którego chce się ją zakupić, i to wystarczy. A przecież przykładowo bramy Krispol występować mogą w ogromnej ilości wersji, które nie tylko wpływają na formę danej bramy, lecz również na jej działanie, codzienne użytkowanie, czy też na cenę i bezawaryjność. A, jako że naprawa bram garażowych, czy też sam ich zakup nie jest najtańszą inwestycją, trzeba podejść do tego możliwie najbardziej uważnie.

Zdecydowanie jednym z popularniejszych modeli bramy garażowej jest wersja uchylana. Jest to brama podnoszona do góry i chowana pod sufitem. Niestety jej sporą wadą jest konieczność zachowania dużej ilości wolnej przestrzeni przed garażem, ponieważ składając się, zachodzi ona całkiem sporo poza jego obrys. Ulepszeniem takiego rozwiązania jest brama segmentowa, która również się chowa pod sufitem, lecz z uwagi na to, że może się ona łamać, nie zajmuje tak wiele miejsca.

Na co jeszcze zwracać uwagę?

Rzecz jasna sama konstrukcja i sposób składania się bramy to nie wszystko, ponieważ istnieje wiele znacznie poważniejszych cech dobrej bramy garażowej. Przykładowo, jeśli spojrzy się na bramy przemysłowe krispol, to zauważyć można, że wykonane są one bardzo dokładnie pod względem przykładowo bezpieczeństwa. Zastosowane w nich siłowniki posiadają liczne zabezpieczenia przed uszkodzeniem zdrowia lub nawet życia osoby, która mogłaby się w pobliżu takiej bramy znaleźć. Warto wybierać więc również i zwykłe bramy garażowe, które posiadają podobne technologie w swojej konstrukcji.

Oprócz tego warto pamiętać o tym, że brama garażowa musi cechować się odpowiednią termoizolacją, aby budynek nie tracił przez nią zbyt wiele ciepłą, a także, aby była odpowiednio mocną konstrukcją, które nie da się sforsować przy próbie włamania.

Jak doskonale widać, bramy garażowe to znacznie bardziej skomplikowana sprawa, niż można by przypuszczać. Nic dziwnego, że często sprawiają tak wiele problemów osobom, które chcą je kupić. Warto więc pamiętać o tych najważniejszych sprawach podczas dokonywania wyboru.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE