Reklama

Jak sobie poradzić z łysieniem

Opublikowano:
Autor:

Jak sobie poradzić z łysieniem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Przerzedzające się włosy i zakola to problem, który dotyka wielu mężczyzn. Na szczęście dzisiaj coraz łatwiej z nim sobie poradzić, a kosmetyka i medycyna oferują coraz więcej sposobów.

Łysienie – skąd się bierze

Problem ten może mieć wiele przyczyn, ale poza tymi chorobowymi, patologicznymi, bywa też zjawiskiem fizjologicznym, uwarunkowanym genami. Łysienie u mężczyzn wynika z dużego poziomu testosteronu – a więc tego hormonu, który odpowiada za męskie cechy i zachowania. Nie u każdego jednak cebulki włosowe są podatne na jego działanie w takim stopniu. Łysienie jest więc w dużym stopniu dziedziczne, chociaż nie jest to kwestia do końca poznana, na przykład spotyka się dziedziczenie i po swoim ojcu i dziadku, i po męskich przodkach ze strony matki. W innych przypadkach wypadaniu włosów może wynikać z wielu poważnych chorób, z zatrucia organizmu, niedoborów pokarmowych. Dlatego zwłaszcza kiedy pojawi się nagle, należy wykluczyć inne niż fizjologiczne przyczyny.

Sposoby na łysienie

Im później rozpoczniemy walkę z łysieniem, tym będzie ona trudniejsza. Nigdy nie jest jednak całkowicie przegrana, bowiem dziś do dyspozycji mamy takie sposoby jak transplantacja włosów. Na pewno w początkowym etapie, gdy zauważymy, że włosy zaczynają się przerzedzać, trzeba unikać stresu, ćwiczyć na świeżym powietrzu i przyjrzeć się diecie. Warto zawrzeć w niej kwasy omega 3, cynk, siarkę, mangan, miedź, żelazo i selen. Warto też wybierać wzmacniające i stymulujące cebulki szampony oraz preparaty w ampułkach.
Gdy łysienie jest już zaawansowane bądź gdy straciliśmy włosy kilka lat temu i nie udało się temu zapobiec – można odzyskać bujną grzywę.

Przeszczep włosów

Metodą na odzyskanie utraconej gęstości lub cofnięcie zmian, które objęły fragmenty skóry głowy, jest przeszczep włosów. Nie ma powodu się to obawiać. Zabieg wykonuje się zwykle w znieczuleniu miejscowym, a jego metody są ciągle doskonalone, aby zapewniać bezpieczeństwo i dawać naturalne efekty. Jest to przeszczep własnej skóry pacjenta z innej części głowy lub ciała, dzięki czemu ryzyko odrzucenia jest znikome. Transplantacja pozwala odzyskać włosy w miejscu, gdzie przestały one rosnąć nawet lata temu. Jest to więc rozwiązanie dla osób, które żałują, że wcześniej nie miały środków lub możliwości, aby skorzystać z różnych zabiegów powstrzymujących łysienie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE