Reklama

Jak wybrać dywan do przedpokoju?

Opublikowano:
Autor:

Jak wybrać dywan do przedpokoju? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Korytarz jest jednym z najbardziej zaniedbanych pod względem dekoracyjnym obszarów domu. W tym artykule zobaczymy, jak wybrać dywan do korytarza i nadać naszemu domowi twórczy charakter. Czasami korytarz jest ostatnim miejscem, które ozdabiamy i w wielu przypadkach robimy to bez chęci, natchnienia i z mniejszą ilością pomysłów niż w przypadku pozostałych pomieszczeń.

W wielu polskich domach zazwyczaj widzimy długie i czasem prawie niekończące się korytarze. Z nich pochodzą różne wejścia do różnych pokoi i pomieszczeń w domu. Jednak korytarze nie powinny być postrzegane jako problem dekoracyjny, ale jako okazja! Przedpokój jest idealnym miejscem do położenia takiego typu dywanu: https://sklepsindbad.pl/pomieszczenia/dywany-do-przedpokoju/, który nada temu miejscu wyrafinowany wygląd i sprawi, że dom będzie wyglądał jak z okładki!

3 wskazówki dotyczące wyboru dywanu do przedpokoju

Dzięki tym wskazówkom korytarz stanie się centralnym punktem dekoracyjnym w domu i będzie obiektem zachwytów gości i domowników. Trzy wskazówki, aby wybrać idealny dywan do przedpokoju w Twoim domu:

1. Właściwy rozmiar

Pierwszym krokiem, jaki zamierzamy zrobić, jest dokładne zmierzenie naszego przedpokoju, zarówno wzdłuż, jak i wszerz. Znajomość tych wymiarów jest niezbędna, aby wybrać dywan proporcjonalny do rozmiaru pomieszczenia, ani za duży, ani za mały.

Jak dobrać szerokość dywanu? Ideałem jest pozostawienie kilku centymetrów z każdej strony, aby "oddychała" i nie dawała nam poczucia przytłoczenia czy zawężenia. Zawsze będziemy szukać wykładziny, aby wnieść klasę i styl, a nie przeciążyć otoczenie lub wizualnie zawęzić ten obszar domu.

Jeśli chodzi o długość dywanu, ważne jest, aby nie była ona zbyt krótka i/lub nie była zbyt gruba. Nie bójcie się zająć większą część długości korytarza: da on poczucie szerokości, długości i ciągłości. Jeśli jest za długi, możesz umieścić dwa dywaniki zamiast jednego.

Jeśli wybierzemy odpowiedni dywan do korytarza, będziemy mieli wielkiego sprzymierzeńca, który sprawi, że długi i wąski korytarz stanie się obszarem, na którym można się zatrzymać, obserwować i cieszyć.

2. Jakość wykładziny

Korytarz jest zwykle obszarem o dużym natężeniu ruchu dlatego zalecamy zawsze wybierać wykładzinę z odpornych włókien. Z historycznego punktu widzenia, dywany wełniane są jednymi z najczęściej używanych, gdy szukamy produktu, który przetrwa długi czas. Ponadto, ręcznie robione dywany orientalne są również bardzo wytrzymałe. Mają one również dodatkowy bonus w tym, że nadadzą Twojemu korytarzowi wysoką wartość estetyczną i rzemieślniczą.

Oczywiście, ten rodzaj wykładziny ma tendencję do nieco wyższej ceny, szczególnie w porównaniu z innymi wykładzinami o mniejszej odporności. Jeśli jednak wybierzemy do korytarza dywan odporny i wykonany z wykwintnych materiałów, możemy zagwarantować, że będzie to inwestycja, na długie lata.

Jeśli chcesz mieć orientalnie wyglądający dywan z bardziej swobodnym akcentem, kilim jest idealnym wyborem. Zazwyczaj mają geometryczny design i jasne kolory, więc zawsze przyniosą Ci światło i oryginalność, gdziekolwiek zdecydujesz się je umieścić. Kilimy są zwykle nieco cieńszymi dywanami, dlatego zalecamy umieszczenie pod spodem antypoślizgowej siatki, która zapobiegnie przesuwaniu się dywanu, a nam ześlizgiwaniu się lub potkaniu.

Dzisiaj włókna naturalne, takie jak juta, są niezbędne w świecie dekoracji. Znajdziesz je w wielu przestrzeniach projektowych, magazynach dekoracyjnych, itp. Dzieje się tak dlatego, że są to dywany, które pasują do każdego otoczenia: ich ręcznie wykonany krój i prostota są zawsze dobre, a ich ekonomiczna cena czyni je bardziej niż interesującą opcją. Są one również przyjazne dla środowiska, ponieważ juta jest materiałem biodegradowalnym.

3. Kolor

W końcu przyjrzymy się kolorowi dywanu. Korytarze są często obszarami ciemnymi, ponieważ rzadko zdarza się, aby korytarz posiadał okna, z których może dostać się naturalne światło. Dlatego też prawie zawsze zalecamy wybieranie jasnych, ciepłych i mało wyrazistych kolorów, które zapewnią przejrzystość pomieszczenia i wizualne rozświetlenie tego miejsca.

To nie znaczy, że nie możesz położyć ciemnego dywanu, daleko od niego. Jeśli korytarz jest zbyt szeroki i chcesz go wizualnie zawęzić, wybór ciemnego dywanu jest świetną opcją.

Jeśli masz szczęście mieć jasno oświetlony przedpokój, który zazwyczaj otrzymuje naturalne światło z zewnątrz, zalecamy wybór dywanu do przedpokoju w jasnych, wesołych kolorach, ponieważ stworzy ona dużo bardziej oryginalną atmosferę.

Przedpokój zawsze stanowi wyzwanie dekoracyjne. Zazwyczaj poświęcamy mu znacznie mniej uwagi niż innym pomieszczeniom w domu. To olbrzymi błąd! Korytarz stanowi wizytówkę naszego domu czy mieszkania i warto postarać się aby był funkcjonalny i piękny. Dobrze dobrany dywan do przedpokoju sprawi, że pomieszczenie nabierze charakteru oraz stanie się bardziej funkcjonalne!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE