reklama

Jak wybrać fotelik piankowy dla dziecka?

Opublikowano:
Autor:

Jak wybrać fotelik piankowy dla dziecka? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

LifestyleUrządzanie pokoju dziecka to nie lada wyzwanie, któremu rodzice prędzej, czy później będą musieli sprostać. W wieku kilku lat zaczynają się pierwsze poważniejsze przemeblowania i wymiany mebli. W tym okresie niezwykle istotne jest, aby pokój dziecka nie był już niemowlęcy, ale także nie był dla niego zbyt dorosły. Należy wiec wsłuchać się w potrzeby dziecka i dobrać takie meble, które nie tylko będą praktyczne, ale także funkcjonalne.

Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór takich, które będą rosły wraz z nim, aczkolwiek z czasem upodobania pociechy mogą się zmienić. Jednym z nieodłącznych elementów wyposażenia pokoju małego zucha jest fotel. Na rynku jest mnóstwo modeli tego mebla, jednak jego zakup powinien być przemyślany. Jak zatem wybrać fotel piankowy dla dziecka?

Fotel piankowy dla dziecka - jak go wybrać?

Pierwszym krokiem jest ocenienie jaki fotel piankowy dla dziecka wybrać pod względem modelu. Jeśli ma pasować do pokoju, musi być w odpowiedniej kolorystyce i pasować designem. Zazwyczaj rodzice decydują się na zakup modelu uniwersalnego, a więc takiego, na który można położyć dowolne poszycie, a w razie potrzeby łatwo i szybko je zmienić. Należy także zastanowić się, do czego ma służyć fotel piankowy dla dziecka.

Jeśli mebel będzie wykorzystywany tylko do czytania i siedzenia, można zainwestować pieniądze w tradycyjny fotel, który nie jest rozkładany. Sytuacja ma się inaczej w przypadku, gdy będzie miał on pełnić zarówno funkcję łóżka do spania, jak i fotelu do siedzenia na co dzień. Na rynku dostępne są także fotele piankowe dla dzieci, które są jednocześnie leżanką, szezlongiem i fotelem. W przypadku większej ilości dzieci w domu lepiej będzie zastanowić się nad zakupem sofy rozkładanej.

(Fotele i sofy premium dla dzieci - https://misioohandmade.pl/fotele-i-sofy-premium/)

Fotel piankowy dla dziecka pierwszym meblem w pokoju

Fotel piankowy dla dziecka zazwyczaj jest przeznaczony dla malucha w wieku od trzech do sześciu lat. Nie oznacza to wcale, że starszaki także nie mogą z nich korzystać. Szczegół leży w rozmiarze, który idealnie dopasowany jest właśnie dla maluchów w tym przedziale wiekowym. Fotel piankowy dla dziecka, jak sama nazwa mówi, w całości jest wykonany ze specjalnej pianki. Dzięki odpowiedniej twardości zapewnia ona stabilizację podczas siedzenia i wytrzymałość. Ponadto są one pozbawione twardych elementów, które często spotykane są w meblach dla dorosłych.

(Sklep z meblami dla dzieci - https://misioohandmade.pl/sklep/)

Fotel piankowy dla dziecka charakteryzuje się tym, że często dołączany do niego jest pokrowiec, który można szybko zdjąć i wrzucić do pralki w razie potrzeby. Dodatkowo pokrowiec ma zamek błyskawiczny, który chowany jest do środka, a więc nie ma obaw, że dziecko zrobi sobie krzywdę, zahaczając o niego.

Fotelik piankowy dla dziecka powinien być także wyposażony w rączkę, która pozwoli na łatwe i szybkie transportowanie go z miejsca na miejsce. Istotny w przypadku tego mebla jest także materiał. Jeśli na piankę nałożony będzie bawełniany pokrowiec, będzie to rozwiązanie optymalne i najbezpieczniejsze dla malucha.

Fotelik piankowy dla dziecka - jakie rodzaj wybrać?

Na rynku dostępne są dwa podstawowe rodzaje fotelika piankowego dla dziecka. Pierwszym jest sofa z funkcją spania. Jest to rozwiązanie dedykowane głównie dla większej ilości dzieci, które jeszcze nie wymagają oddzielnych pokoików. Taki mebel może służyć jednocześnie do zabawy, jak i do spania.

Drugim rodzajem jest łóżko trzy w jednym, które przeznaczone jest dla jednego dziecka. Fotel piankowy dla maluszka ma trzy funkcje. Jest jednocześnie szezlongiem, fotelem i leżanką. Wielu rodziców właśnie taki rodzaj mebla dla swojej pociechy sobie upatrzyło, ponieważ jest on wielofunkcyjny i praktyczny, dzięki czemu nie trzeba kupować trzech oddzielnych elementów wyposażenia pokoju dziecięcego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

logo