Jak wybrać obrączki ślubne?

Opublikowano:
Autor:

Jak wybrać obrączki ślubne? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Obrączki ślubne to absolutnie wyjątkowy rodzaj biżuterii. Mamy tutaj do czynienia z czymś, co przynajmniej w teorii powinno z nami zostać do końca życia. Kiedy będziemy się zabierali za ich wybranie, powinniśmy zrobić to na spokojnie i dobrze przemyśleć nasze plany.

Rozmiar ma znaczenie

Za najważniejszą kwestię można uznać rozmiar, czyli to jak duża będzie obrączka. Trzeba bardzo dokładnie zmierzyć palec panny młodej i pana młodego, by potem obrączki nie spadały, ale też by nie powodowały odgnieceń na palcu. Największym wyzwaniem jest jednak to, by obrączki pasowały nie tylko w dzień zaślubin i zaraz po ni, ale też za kilka lat. Na szczęście nie jest to aż tak wielkie wyzwanie, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, ponieważ złotnicy są w stanie dość spokojnie poradzić sobie tak z powiększaniem, jak i ze zmniejszaniem obrączek.
Trzeba mieć jedynie na uwadze, ze im bardziej złożony projekt obrączki, tym większym kłopotem może być dokonywanie zmian w jej wielkości. Warto jest zapytać w momencie zakupu, a właściwie jeszcze przed nim, czy jeśli dojdzie do powiększenia się obwodu palca, co jest normalne na przykład w okresie ciąży, będzie konieczność zrezygnowania z obrączki, czy uda się zmienić jej rozmiar.

Materiał

Wybór materiału na obrączkę to wybór dwóch kwestii równocześnie: estetyki i użyteczności.
W pierwszym kroku trzeba się skupić na złocie, ponieważ większość obrączek jest ze złota. Złoto jest jednak bardzo delikatnym materiałem, który łatwo się wygina i ściera. W związku z tym konieczne jest stosowanie złota z domieszkami z innych metali, co paradoksalnie poprawia jego wygląd. Na potrzeby obrączek wykorzystywane jest złoto o stosunkowo niskiej próbie, dzięki czemu uzyskuje się materiał w miarę tani i solidny.
Za najlepszym materiał na obrączki od wielu już lat uchodzi platyna. Jest ona wytrzymała i równocześnie plastyczna, a do tego posiada piękny połysk i wszystkie zalety metali szlachetnych. Jej wadą niestety jest bardzo wysoka cena takiego rozwiązania.
W ostatnich latach na popularności bardzo szybko zyskuje złoto mieszane, czyli złoto żółte połączone ze złotem białym i różowym. Są to specjalne stopy złota, które cechują się minimalnie innymi właściwościami fizycznymi, ale najważniejszy jest ich inny odcień. Dalej są żółtawe, ale zamiast normalnego, słonecznego koloru złota pojawia się biel lub róż. W tym wypadku trzeba jednak zachować ostrożność, ponieważ stopy pozwalające na uzyskanie takich rezultatów bardzo często powodują też różnego rodzaju alergie i podrażnienia. Jeśli nie wiemy, czy nam i wybrance na pewno będzie pasowało złoto białe, najczęstszy powód reakcji negatywnych, należy najpierw kupić coś małego z takiego materiału i trochę to ponosić. Obrączka absolutnie musi by neutralna dla organizmu.
Na koniec trzeba wspomnieć także o tym, że wykonywanie obrączek z materiały hybrydowego, czyli łączącego obok siebie kilka stopów, jest dość drogie, a dodatkowo powoduje, że obrączka ma słabszą wytrzymałość mechaniczną i może się rozdzielić.

Sprawdź również ofertę: https://www.karkosik.pl/14-obraczki-slubne

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE