reklama
reklama

Dzikie zwierzę leżało przy drodze. Reakcja tych ludzi powinna być przykładem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dzikie zwierzę leżało przy drodze. Reakcja tych ludzi powinna być przykładem - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
3
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WydarzeniaRanne zwierzę miało ogromne szczęście, że jego losem zainteresowały się przypadkowe osoby. Dzięki temu pomoc przyszła w porę. Na podstawie tej historii wielu z nas może dowiedzieć się jak reagować w podobnych sytuacjach.
reklama

Pomogli rannemu zwierzęciu

Najczęściej wiemy jak zachować się w stosunku do zwierząt, które na co dzień towarzyszą człowiekowi. Sytuacja może wyglądać inaczej w przypadku zwierząt dzikich i wolno żyjących.

- Aby faktycznie im pomóc, a nie zaszkodzić, opiekę nad dzikim zwierzęciem należy powierzyć osobom bądź instytucjom, które posiadają wiedzę i doświadczenie w tej materii, oraz są za nią odpowiedzialne z mocy prawa – podkreśla Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska.

reklama

Przykład takiej sytuacji miał miejsce niedawno o czym informuje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Łodzi.

W połowie listopada funkcjonariusze ITD patrolowali jedną z dróg krajowych w województwie łódzkim. Wtedy natknęli się na leżącą w przydrożnym rowie sarnę.

- Jak się okazało była ona ofiarą zdarzenia drogowego i samodzielnie nie była w stanie funkcjonować. We współpracy z Urzędem Gminy w Strykowie oraz pracownikami łódzkiego oddziału GDDKiA, poszkodowanemu zwierzęciu udało się zapewnić właściwą opiekę weterynaryjną – informuje WITD z Łodzi.

Ten przykład może stanowić dla nas podpowiedź jak zareagować jeśli znajdziemy zwierzę, które potrzebuje pomocy.

reklama

- Należy zawiadomić o tym odpowiednie służby. Instytucją pierwszego kontaktu” jest gmina. Wójt, burmistrz bądź prezydent miasta to organy, które w zakresie zadań własnych mają sprawy ochrony przyrody, oraz porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli. Przedstawiciele gminy (np. instytucje, podmioty, z którymi gmina ma zawarte porozumienia) są odpowiedzialni za interwencje oraz transport zwierząt do ośrodków rehabilitacji (jeśli zachodzi taka potrzeba) – zaznacza Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska

reklama

Do czasu przyjazdu osób interweniujących, naszym zadaniem jest -  w zależności od gatunku oraz możliwości - zabezpieczenie zwierzęcia, tak by nie stała się mu kolejna krzywda. Wskazane jest również, aby pozostać na miejscu do czasu przyjazdu osób, które udzielą pomocy zwierzętom.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama