Reklama

Jak zacząć biegać bez motywacji? 3 proste i szybkie porady

Opublikowano:
Autor:

Jak zacząć biegać bez motywacji? 3 proste i szybkie porady - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Rozpoczęcie regularnych treningów biegowych, choć stanowi jedno z najczęstszych postanowień noworocznych, jest ogromnym wyzwaniem. Duży zapał, który towarzyszy nam w planowaniu, bardzo szybko uchodzi, a brak motywacji pomaga w znalezieniu wielu powodów, dla których akurat dzisiaj bieg nie będzie dobrym pomysłem. Jak zacząć biegać bez motywacji? Sprawdzamy najlepsze sposoby.

Ustal ambitny cel do osiągnięcia

Rozpoczęcie treningów biegowych bez konkretnego celu z reguły się nie udaje. Dlaczego? Ze względu na fakt, że nie mamy do czego dążyć. Choć samo w sobie bieganie jest przyjemną aktywnością fizyczną, ciężko będzie nam się zebrać i faktycznie wyjść na trening, jeśli w głowie nie będziemy mieli celu, do którego powinniśmy dążyć. Jaki to cel? To kwestia drugorzędna. Możemy zapragnąć przebiec 10 kilometrów. A może chcemy po raz pierwszy uczestniczyć w jednym z oficjalnych biegów? Półmaraton? Maraton? To świetny pomysł na cel, który będzie nas motywować do regularnego trenowania i trzymania się swojego planu. W osiągnięciu takich celów, a także w utrzymaniu motywacji, pomoże nam odpowiedni ubiór - specjalne spodnie, koszulka termoaktywna oraz buty do biegania. Aplikacja Gazetkowo.pl pozwoli nam znaleźć wszystko, co potrzebne w znacznie niższej cenie.

kobieta-biegajaca-po-parku

Bieganie jako wstęp do zdrowych nawyków

Bieganie bez motywacji prędzej czy później zakończy się, a my będziemy mieli poczucie kolejnego planu, którego nie zrealizowaliśmy. A może tak spróbować połączyć kilka planów w jeden i przy okazji zrealizować kilka postanowień? To z pewnością pozwoli skumulować motywację do zrobienia czegoś lepszego ze swoim życiem. Przykłady? Rozpoczęcie treningów biegowych wraz ze zdrowszym odżywianiem się. Dobry trening biegowy wymusi na nas potrzebę zjedzenia czegoś energetycznego. To świetna okazja do tego, żeby zwiększyć regularność odżywiania się, a być może zainwestować także w specjalną dietę od trenera personalnego, która zapewni nam jeszcze lepsze efekty.

To tylko jeden z pomysłów, jak połączyć ze sobą kilka zdrowych nawyków. Chcesz codziennie pić przynajmniej 2 litry wody? Bieganie świetnie nada się do ułatwienia również i tego postanowienia. Promocje na wodę mineralną w Gazetkowo.pl pozwolą przy okazji zaoszczędzić całkiem konkretne pieniądze, za które w przyszłości kupisz kolejne, jeszcze bardziej profesjonalne buty do biegania.

kobieta-pijaca-wode-po-zakonczonym-treningu-biegowym

Zacznij delikatnie i metodycznie zwiększaj zaangażowanie

Jedną z największych przywar początkujących biegaczy jest chęć pobijania coraz to nowych rekordów już od pierwszego treningu. To zdecydowanie nie pomaga, a wręcz gwarantuje błyskawiczny zjazd motywacji do kolejnych treningów biegowych. Jak poradzić sobie z tym problemem? Zacząć od naprawdę małych celów. Pierwszy kilometr, pierwsze pół godziny bez zatrzymywania się, 5 kilometrów, 10 kilometrów i tak dalej i tak dalej. Małe zwycięstwa zapewnią nam dużą dawkę satysfakcji i motywacji do tego, by kolejnego dnia znowu wyjść i powtórzyć ten rezultat. 

Z czasem będziesz coraz szybszy, bardziej wytrzymały i lepszy technicznie - poznasz tajniki biegania, skupisz się na odpowiedniej regeneracji i nawet się nie obejrzysz, jak bieganie stanie się integralną częścią twojego życia - nową miłością i pasją, bez której nie możesz wyobrazić sobie dobrze rozpoczętego dnia lub wieczoru.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy