Reklama

Reklama

Jak zdobyć dotację unijną na badania i rozwój?

Opublikowano:
Autor:

Jak zdobyć dotację unijną na badania i rozwój? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Dotacje unijne od lat mają swoich zwolenników, którzy dzięki nim, mogą spełniać się biznesowo lub próbować działać w tym kierunku, z mniejszym ryzykiem. Unia Europejska mocno wspiera przedsiębiorców, którzy są pomysłowi, ale również takich, którzy wspierają wieloletnie, klasyczne zawody i pasje. Kto i jak może z nich skorzystać? Dowiesz się w tym artykule!

Reklama

 

Dotacja unijna jako wsparcie działalności

Dotacja unijna to pieniądze Unii Europejskiej, które mają za zadanie zmniejszenie różnic między państwami należącymi do UE. Najbardziej popularne dotacje, związane są z prowadzeniem działalności gospodarczych, ale i walkę z bezrobociem. Wsparcie przedsiębiorców nie polega jedynie na dawaniu pieniędzy.

Osoba starająca się o taką dotację może liczyć na fachowe doradztwo finansowe, pomoc w budowie biznesplanu, wiele miejsc oferuje wsparcie w zakresie litery prawa. To także badania i rozwój, które mają za zadanie, ciągłe wspieranie przedsiębiorstw na rynku. Samo założenie firmy nie jest skomplikowane. Wsparcie jest zatem bardzo ważnym szczegółem, który pomaga na bezproblemowe prowadzenie działalności gospodarczej.

Dla kogo przeznaczone jest dotacja unijna?

Czy dotacja unijna przeznaczona jest dla każdego? Nie. Środki te, przeznaczone są dla konkretnych osób, które spełniają odpowiednie, narzucone warunki. Kto może zatem skorzystać z takiego wsparcia? Najczęściej korzystają z dotacji osoby, które nie ukończyły 30 roku życia, nie pracują i nie uczą się w tym czasie. Na początku przeprowadzana jest rozmowa, w wyniku której specjalista pomaga nakreślić plan działania. Edoradca pomaga w znalezieniu miejsc, wspierających przyszłego przedsiębiorcę finansowo i szkoleniowo.

Jednorazowa pomoc finansowa to pomoc, z której mogą skorzystać bezrobotne kobiety, osoby trwale bezrobotne, ludzie z podstawowym wykształceniem, osoby niepełnosprawne oraz osoby po 45 roku życia. Z dotacji może skorzystać bardzo wielu ludzi. Skontaktowanie się z osobą, która wybrany projekt realizuje, jest konieczne.

Jak sfinansować badania i rozwój z pomocą środków unijnych

Zanim dojdzie do wypełnienia wniosków, przyszły przedsiębiorca musi opracować kompletny plan działania. Biznesplan, kosztorys to konieczność, by móc korzystać z unijnych środków. Następnie trzeba znaleźć odpowiedni projekt dla siebie — listę takich projektów, można znaleźć na stronie Funduszy Europejskich. Na stronie wypisane są dokładne kryteria, jakie trzeba spełniać oraz wnioski, jakie trzeba oddać razem z innymi dokumentami.

Należy pamiętać, że badania i rozwój to bardzo ważne elementy prowadzenia działalności i je też zawrzeć we wszystkich planach, prowadzenia działalności. W wypełnianiu dokumentów może pomóc wyspecjalizowana firma, która zwróci uwagę na wszystkie, ważne szczegóły. Pamiętaj, że z pieniędzy, które otrzyma przedsiębiorca, należy dokładnie się rozliczyć. W tego rodzaju działaniach również można liczyć na wsparcie fachowców.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE