Reklama

Jak znaleźć dobrą wypożyczalnię samochodów?

Opublikowano:
Autor:

Jak znaleźć dobrą wypożyczalnię samochodów? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Awaria własnego pojazdu, podróż służbowa, wakacyjny wypad czy konieczność przewiezienia większej liczby osób - to tylko kilka przykładowych sytuacji, w których warto skorzystać z usług wypożyczalni samochodów. Ale jak znaleźć najlepszą firmę?

Korzystne warunki

Wypożyczanie aut to popularne rozwiązanie nie tylko wśród przedsiębiorców. Nic więc dziwnego, że firmy oferujące długo- i krótkoterminowy wynajem pojazdów rosną jak grzyby po deszczu. Wybierając wypożyczalnię, nie warto kierować się jedynie ceną - przede wszystkim należy dokładnie przeczytać umowę najmu. Poszukiwania najlepiej rozpocząć od sprawdzenia ofert online oraz zapoznania się z opiniami klientów. Wynajem samochodów na rentis.pl przebiega szybko i sprawnie. Ta jedna z bardziej znanych firm ma przejrzystą stronę internetową, na której w kilka chwil uzyskamy najważniejsze informacje na temat świadczonych usług. Atutem firmy jest uproszczenie procedur, brak limitu kilometrów, jasne warunki bez ukrytych kosztów oraz możliwość rezerwacji. Do wypożyczenia auta potrzebne są 2 dokumenty - dowód osobisty oraz prawo jazdy. Warto dokładnie zapoznać się z warunkami najmu, ponieważ istnieją określone wymagania dotyczące wieku i stażu kierowcy - zwłaszcza w przypadku samochodów klasy premium, luksusowych i rodzinnych.

Dostępna flota

Bardzo ważnym kryterium przy wyborze wypożyczalni samochodów jest oczywiście udostępniana flota. Chodzi zarówno o renomowane marki, szeroki wybór pojazdów różnych wielkości i klas (od małych zwinnych aut miejskich, poprzez luksusowe limuzyny po rodzinne vany, auta dostawcze i busy), jak i ich stan techniczny. Im nowsze samochody, tym lepiej, są bowiem bardziej bezpieczne, mniej palą i są niezawodne, a więc ryzyko, że odmówią posłuszeństwa podczas podróży, jest dużo mniejsze niż w przypadku starszych pojazdów. Oferowane auta muszą mieć przegląd techniczny, a także ubezpieczenie AC, OC i NNW. Dobra wypożyczalnia przekazuje samochód z pełnym zbiornikiem paliwa, czysty i z kompletnym wyposażeniem. Wszystkie wymienione kryteria spełnia, wspomniana już, wypożyczalnia Rentis. Firma oferuje maksymalnie dwuletnie auta, a wśród nich marki takie jak: Toyota, Skoda, Volkswagen, Kia, BMW, Audi, Jaguar, Lexus czy Mercedes-Benz.

Indywidualne preferencje

Szukając wypożyczalni samochodów, warto zwrócić uwagę również na to, czy spełnia ona nasze indywidualne oczekiwania - np. czy oferuje auta z automatyczną skrzynią biegów czy przyjmuje płatności online, a samochód dostarcza pod wskazany adres. Renomowane firmy mają dodatkowe udogodnienia dla swoich klientów - np. jeżeli zdarzy się, że nie mogą zapewnić wybranego auta, oferują pojazd większy lub wyższej klasy w tej samej cenie. Szczegółowych informacji warto zasięgnąć, jeśli planujemy wyjazd za granicę i tym celu chcemy wynająć auto. W takich wypadkach często konieczne jest dodatkowe ubezpieczenie, zgody i inne formalności. Wypożyczalnie mają też prawo odmówić wynajęcia auta w przypadku podróży do krajów zagrożonych wojną. Znalezienie dobrej wypożyczalni wymaga przede wszystkim uważnego zapoznania się z ofertą - jeśli to zrobimy, z pewnością będziemy zadowoleni z wyboru.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE