Reklama

Jak zorganizować okresowe szkolenie BHP on-line dla pracowników?

Opublikowano:
Autor:

Jak zorganizować okresowe szkolenie BHP on-line dla pracowników? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Kursy BHP są zbiorem informacji na temat bezpieczeństwa podczas wykonywania swoich obowiązków. Szkolenia online zdobywają coraz większe uznanie – jak przeprowadzić je w takiej formie, aby było zgodne z prawem i przekazywało wszystkie niezbędne treści?

Kiedy szkolenie online jest zgodne z prawem?

To, czy możesz zdecydować się na taką formę przeprowadzenia szkolenia, ma związek z obowiązkami, jakie wykonują Twoi pracownicy. Kto może przejść szkolenie BHP online?

  • Osoby zarządzające innymi pracownikami oraz pracodawcy,
  • pracownicy wykonujące obowiązki inżynieryjno-techniczne,
  • pracownicy administracyjno-biurowi.
Oczywiście, grup zawodowych, które bez problemu mogą zrealizować taki kurs przez internet, jest więcej. Najważniejsze jest jednak to, kto kategorycznie nie może przejść szkolenia w takiej formie – są to pracownicy zatrudnieni na stanowiskach roboczych. Pracodawca ma obowiązek zorganizować instruktaż stanowiskowy.

Zadbaj o interesującą formę szkolenia

Na pewno zdajesz sobie sprawę, że większość pracowników traktuje szkolenia BHP z przymrużeniem oka, a po teście sprawdzającym natychmiast zapominają większość zawartych w kursie informacji. Możesz temu zapobiec, stosując ciekawą i absorbującą formę. Jedną z nich jest szkolenie BHP online. Dzięki temu pracownik może zapoznać się z treścią kursu w domu. Dodatkowym atutem będzie przygotowanie szkolenia w taki sposób, aby oprócz niezbędnych informacji, zawierało przydatne uwagi i zastosowania wiedzy oraz przykłady, które pozwolą na jeszcze szybsze przyswojenie niezbędnych treści.

Przygotuj szkolenie razem ze specjalistami

Samodzielne przygotowywanie szkolenia BHP online, może być kłopotliwe i czasochłonne – aby zorganizować je na odpowiednim poziomie, należy nie tylko przedstawić wszystkie informacje z tego zakresu, ale również zrobić to w sposób zrozumiały i zachęcający. W takich sytuacjach lepiej skorzystać z pomocy osób, które stworzą specjalnie dla Ciebie ciekawy i merytoryczny kurs BHP.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twoi pracownicy zapoznali się z materiałem i zapamiętali zasady BHP, musisz zapewnić im odpowiednią formę zdobywania wiedzy. Profesjonalnie przygotowany kurs online pozwoli na przeprowadzenie szkolenia poza siedzibą firmy i sprawi, że pracownicy z większym zaangażowaniem zdobędą niezbędną wiedzę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE