Czego nie zakładać pod kombinezon lub kurtkę motocyklową? Najczęstsze błędy
Początkujący motocykliści w czasie upałów często stają przed dylematem – jak się ubrać, żeby się nie spocić? Jazda w samym podkoszulku nigdy nie jest dobrym pomysłem, najczęściej kończy się więc na założeniu skórzanej lub tekstylnej kurtki z ochraniaczami na cienki T-shirt czy top.Odpowiednia wentylacja kurtki zapewnia nieduży przewiew powietrza, więc wciąż łatwo się spocić. Rozwiązaniem może tu być bielizna termoaktywna na motocykl na lato. Niektórzy motocykliści sceptycznie patrzą na koszulki z długim rękawem ubierane w czasie wyższych temperatur, jednak odzież funkcjonalna zapewni większy komfort termiczny latem niż zwykła koszulka.
Wczesną wiosną, jesienią, a nawet zimą bielizna termoaktywna spełni swoje zadanie równie dobrze, sprawdzając się lepiej niż gruba warstwa zwykłego odzienia.
Jaka bielizna termoaktywna na motocykl najlepiej zdaje egzamin?
Wybierając bieliznę termoaktywną, musimy przyjrzeć się kilku ważnym parametrom odzieży. Jednym z nich jest skład materiału. Większość ubrań termoaktywnych ma w składzie poliamid, który zapewnia lekkość i dobrą przepuszczalność.Ważny jest również dodatek elastanu czy lycry, dzięki nim odzieniu zostaje zapewniona odpowiednia rozciągliwość. Więcej o tym, jaka jest najlepsza bielizna termoaktywna na motocykl, przeczytasz tutaj: https://dobresklepymotocyklowe.pl/wiedza/post/bielizna-termoaktywna-dlaczego-i-kiedy-warto-ja-nosic.
Motocykliści czasem rozważają wybór bielizny termoaktywnej dedykowanej aktywnościom na rowerze czy nartach, jednak może się ona różnić funkcjonalnością od odzieży motocyklowej. Zimowa bielizna często posiada w składzie dodatek wełny, który niekoniecznie sprawdzi się latem. Ubrania termiczne na zimę często mają także wstawki ocieplające miejsca ciała najbardziej narażone na wychłodzenie, natomiast w bieliźnie letniej stawia się na oddychający materiał oraz strefy wentylacji w obszarach, w których ciało najbardziej się poci.
Niezależnie od temperatury czy pory roku należy zwrócić uwagę na to, czy odzież ma w składzie szybkoschnący, łatwo wentylujący się materiał, który pochłania pot i odprowadza wilgoć na zewnątrz. Przyjrzyjmy się również elastyczności materiału i sprawdźmy, czy jest wykonany w technologii bezszwowej, co zapewnia większą wygodę i komfort.
Najlepsza bielizna termoaktywna na motocykl – elementy, które są kluczowe
Bielizna termoaktywna to nie tylko koszulka. Jest szczególnie istotna u osób posiadających sportowe kombinezony, gdyż taka odzież ułatwia zakładanie kolejnych warstw ubrań i zapobiega powstawaniu otarć, a przy tym zapewnia duży komfort i wysoką elastyczność przy intensywnych ruchach ciała.Sportowcom zalecamy więc wyposażyć się w komplet bielizny termoaktywnej – koszulkę z długim rękawem i spodnie. W czasie jazdy turystycznej odzież termoaktywna sprawdzi się równie dobrze. Na zimę dobrze jest zakupić komplet bielizny. Wysoki pas spodni i wyższy kołnierz bluzki zapewnią komfort termiczny nawet w najbardziej wrażliwych obszarach ciała.
Latem koniecznością jest przynajmniej sama koszulka lub body, dzięki którym skóra pod odzieżą pozostanie sucha, zapewniając komfort i swobodę ruchów. O każdej porze roku dobrym wyborem jest termoaktywna kominiarka motocyklowa, która zimą ochroni drogi oddechowe i głowę przed chłodnym wiatrem, natomiast latem sprawia, że w motocyklowym kasku nie spływa się potem.