Jaki wkład kominkowy? Kominki i wkłady kominowe

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jaki wkład kominkowy? Kominki i wkłady kominowe - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Wkłady kominkowe to najważniejszy element każdego kominka. Pełnią one funkcję zamkniętego paleniska, od którego odprowadzane jest ciepło i dym. Wkłady kominkowe odpowiadają również za estetyczny wygląd paleniska. Do czynienia możemy mieć z kilkoma ich rodzajami. Na rynku dostępne są między innymi wkłady kominkowe z płaszczem wodnym, powietrzne czy gazowe. Ciekawym rozwiązaniem jest także wkład kominkowe narożny, który pozwala na obserwowanie ognia z dwóch stron. Jakie są godne polecenia urządzenia tego typu? Oto krótki przegląd dostępnych rozwiązań.

Niezawodny wkład kominkowy z płaszczem wodnym

Wkład kominkowy z płaszczem wodnym WESTA WK5169 18 kW / 12 kW stanowi znakomite rozwiązanie dla wodnych systemów grzewczych. Wkład jest wyposażony w podwójnie ryglowane drzwi, które są szczelne i nie ulegają odkształceniom. Wewnętrzna ramka podtrzymująca szybę została wykonana ze stali nierdzewnej, dzięki czemu jest odporna na działanie żrących środków czyszczących. Na uwagę zasługuje tu także estetyczna, niklowana klamka, która pozwala otwierać nawet mocno rozgrzany wkład. Produkt jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych: czarnej, srebrnej oraz złotej.

Wkład kominkowy budowa

Na froncie wkładu kominowego znajdują się drzwi komory paleniska z dużą, żaroodporną szybą, które gwarantują doskonały widok spalającego się drewna. Drzwi są zamykane przy pomocy uchwytu drzwiowego, którego popchnięcie powoduje ich ryglowanie. Posiadają one mechanizm samoczynnie zamykający, co przekłada się na bezpieczeństwo użytkowania kominka. Główny element tego wkładu kominowego to komora paleniska, która została wyprodukowana z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii spawalniczych i wyłożona ogniotrwałymi materiałami ceramicznymi. Na ścianach paleniska znajduje się wermikulit, na dnie — szamot renomowanej firmy Rath. Okładziny ceramiczne zapewniają urządzeniu dodatkowe zabezpieczenie oraz elegancki, estetyczny wygląd. Poniżej drzwi komory paleniska umieszczono mechanizm regulacji przepływu powietrza. Trafia ono do niej przez szczeliny znajdujące się w okolicy górnej oraz dolnej krawędzi, tworząc kurtynę powietrzną chroniącą przed zabrudzeniem się drzwi sadzą. Ilość dostarczanego powietrza można regulować przy pomocy dźwigni regulacji nastawu. Jest ono zasysane do wkładu przez przyłącze o średnicy 120 mm, które znajduje się na spodzie kominka. W górnej części wkładu kominkowego umieszczono deflektor gwarantujący optymalny proces spalana paliwa, a co za tym idzie — wysoką sprawność wkładu i niską emisję szkodliwych substancji.

 

Estetyczny wkład kominkowy z szybą panoramiczną

Równie dużą popularnością wśród naszych klientów cieszą się wkłady kominkowe panoramiczne, takie jak Panorama R550 670/500 — Kobok. Jego konstrukcja została wykonana ze stali i uzupełniona o żeliwny ruszt. Komora spalania jest wyłożona szamotem o grubości 5 mm i posiada żeliwny ruszt oraz pojemny popielnik. Drzwi są przeszklone specjalną, przezroczystą ceramiką o wytrzymałości do 750 stopni Celsjusza, z estetycznym wykończeniem od środka ze stali nierdzewnej. Wkład kominkowy został pokryty ekologiczną farbą Senotherm® UHT HYDRO w odcieniu czarny metalik. Jej skład bazuje na wodzie, co sprawia, że podczas pierwszych rozpaleń kominka nie dochodzi do wydzielania się nieprzyjemnego zapachu. Przed malowaniem, każdy z wkładów Kobok jest piaskowany, co gwarantuje idealnie gładką powierzchnię i dobre przyleganie farby do ścianek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE