Reklama

Jakie korzyści daje wynajem długoterminowy samochodu?

Opublikowano:
Autor:

Jakie korzyści daje wynajem długoterminowy samochodu? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Istnieje coraz więcej możliwości na to, aby nawet mała firma zyskała dostęp do pojazdu bez jego kupowania. Dotychczas dużą popularnością cieszył się leasing, lecz rosnącą konkurencją dla niego staje się wynajem długoterminowy samochodów. Jakie korzyści płyną z wyboru tej drugiej opcji

Kompleksowe zadbanie o pojazd

Jeszcze kilka lat temu wynajem długoterminowy był dostępny jedynie dla przedsiębiorstw, które same posiadały dość pokaźną flotę. Dzisiaj z tej opcji może korzystać coraz większe grono przedsiębiorców. Procedura jest niezwykle prosta: dana firma wynajmuje jeden z pojazdów, jakie znajdują się w ofercie wynajmującego. Obie strony spisują umowę, w której zawarta zostaje cena usługi. Zwykle obejmuje ona nie tylko użytkowanie pojazdu, ale również jego ubezpieczenie i serwisowanie. Od tej pory przedsiębiorca zyskuje dostęp do niezawodnego sposobu na przemieszczanie się.

Zalety takiego rozwiązania

Korzystanie z wynajmu długoterminowego nie wymaga spełnienia wielu warunków. Przedsiębiorca nie musi zazwyczaj posiadać wkładu własnego. Raz na miesiąc płaci określoną kwotę, która została wyznaczona w umowie – dzięki temu użytkowanie pojazdu może być traktowane jako stały punkt w firmowym budżecie. Na wypadek awarii samochodu otrzymuje pojazd zastępczy, co pozwala uniknąć sytuacji, w których jego praca zostałaby przerwana z powodu utraty mobilności. Ogromną zaletą długoterminowego wynajmu samochodu jest możliwość wliczenia opłat do kosztów uzyskania przychodu.

Wynajem na długi czas a leasing

W wynajmie długoterminowym usługobiorca nie kupuje pojazdu wraz z zakończeniem umowy. Samochód jest najczęściej sprzedawany na rynku wtórnym przez firmę zajmującą się wynajmem. Przy wynajmie długoterminowym przedsiębiorca nie musi dokonywać opłaty wstępnej. Jest też zwolniony z zajmowania się przeglądami, wymianami czy naprawami – te wszystkie obowiązki znajdują się po stronie firmy wynajmującej pojazd. Oprócz tego koszty wynajmu długoterminowego są rozliczane w sposób bardziej przejrzysty niż w przypadku leasingu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE